Lahodný sicílsky dezert Cannoli

Lahodný sicílsky dezert Cannoli

A tajné tipy na jeho prípravu priamo od šéfkuchárky Loredany zo Sicílie

Túto typickú sicílsku dobrôtku nájdete na Sicílii na každom kroku – preto sa nazývajú aj cannoli siciliani – čiže sicílske trubičky. Sú to trubičky z chrumkavého cesta plnené ricottou a ozdobené rôznymi spôsobmi, najčastejšie sekanými pistáciami alebo kandizovaným ovocím.

Sú na Sicílii tak obľúbené, že v Palerme sa každý rok uskutočňuje „Festival Cannoli“. Pečú sa v rozdielnych veľkostiach, tie väčšie sú cannoli, tie menšie, vo veľkosti prsta, sa nazývajú cannulicchi. Obidva typy sú veľmi chutné, ale nielen to, dokonca aj vyzerajú veľmi pekne a určite budú skvelým a neobvyklým doplnkom vášho víkendového stola.

Recept som získala od sicílskej šéfkuchárky Loredany, a to nielen získala, ale rovno s ňou som si ho osobne aj vyskúšala pripraviť. Cesto je jednoduché, plnka je svieža a celkový efekt veľmi zaujímavý.

E-kniha a recept

Mám pre vás pripravený originálny recept na Cannoli priamo zo sicílskej Katánie. Príprava je jednoduchá, zvládne ju každý… A výsledok stojí za to. Mám to niekoľko krát vyskúšané… Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje, medzi nimi aj Cannoli… E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

Verím, že si prípravu tohto zaujímavého sicílskeho dezertu užijete tak ako ja a na záver si na ňom s priateľmi pri káve pochutnáte.

Dobrú chuť!

Tlačená kniha o Taliansku v našom E-shope

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-kniha s talianskymi receptami

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.  

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcomPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *