O nás

Ahojte! Vitajte na našom blogu „Taliansko ♥ srdcom“. Našou vášňou je všetko, čo súvisí s Talianskom. Blog je vedený osôbkou s prezývkou BuBa. BuBa je okrem toho aj skratka z talianskeho Buona Base. Prečo Buona Base? Pretože po taliansky to znamená Dobrý Základ – a dobrý základ je vždy dôležitý…

Blog je o krajine, ktorú navštevujeme pravidelne od roku 1993 a všetko o Taliansku a Talianoch nás od vtedy zaujíma. Navštívili sme osobne takmer 100 talianskych miest a mestečiek a už niekoľko rokov sa vo voľnom čase intenzívne venujeme štúdiu talianskeho jazyka.

Takže, ak si potrebujete po ťažkom dni oddýchnuť alebo hľadáte inšpiráciu, kde stráviť svoju zaslúženú dovolenku, pomôžeme vám pozrieť sa za krásami a zaujímavosťami Talianska. Na našom blogu nájdete veľa originálnych fotografií, ale tiež postrehy a rady z ciest po Taliansku plnom slnka, mora a čerstvého vzduchu.

Dozviete sa viac o jedinečných talianskych mestách a miestach, za ktorými sa oplatí cestovať, o kulinárskych zážitkoch, ktoré stoja za to vyskúšať, o talianskom spôsobe života, ktorý je charakterizovaný aj spojením „dolce far niente“… ALIAS „sladké nič nerobenie“.

Prečo prepukla naša vášeň k Taliansku? Pri jednej z mnohých dovolenkových ciest sme sa ocitli na juhu tejto krajiny v meste Gallipoli v provincii Lecce. Na naše veľké prekvapenie, takmer nikto z domácich obyvateľov nehovoril iným jazykom ako talianskym. To prostredie, tá príroda, tí skvelí ľudia nás tak nadchli, že už pri ceste domov v nás dozrelo jednoznačné rozhodnutie – venovať sa štúdiu talianskeho jazyka a spoznávať túto krajinu, jej obyvateľov a ich spôsob života. Čím ďalej tým viac našich kamarátov a známych sa začalo na nás obracať s prosbou o radu a pomoc pri plánovaní dovolenky, čím ďalej tým viac sme vypracovávali a absolvovali úspešné cestovné plány po Taliansku a tým viac v nás dozrievalo rozhodnutie založiť blog. A tak po takmer štvrťstoročí sa delíme s vami o naše zážitky a veríme tomu, že dokážeme nadchnúť pre niečo nové aj vás :-).

3 dôvody, prečo by ste nás mali sledovať a čítať naše príspevky:

1/ dozviete sa fakty, ale okrem toho vám ponúkame aj náš osobný pohľad, našu skúsenosť, naše pozitívne ale aj negatívne zážitky a tým aj možnosť vyvarovať sa chybám, ktoré sme urobili my a tiež s vami zdieľame naše nadšenie a to býva nákazlivé

2/ prinášame vám veľa odskúšaných receptov talianskej kuchyne aj s našimi radami

3/ nakoniec, čo neznamená, že je to najmenej dôležité, vám prinášame náš pomaly a postupne budovaný taliansky E-shop, kde nájdete naše knihy, e-knihy, zápisníky, perá a veľa iných drobností, ktoré na tvárach „italoholikov“ vždy a zaručene vyčaria úsmev.

Splnený sen

Kedže mi na našom knižnom trhu vždy niečo spojené s Talianskom chýbalo, rozhodla som sa, že tú medzeru vyplním, pretože Taliansko milujem celým svojim srdcom. Po roku a pol úspešného blogovania sa mi podarilo vydať knihu s názvom “Taliansko a láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”. Kniha sa predáva v našom E-shope, odkiaľ ju posielame s malým darčekom, ako aj v sieti kníhkupectiev na Slovensku.

Kniha bola predstavená aj na stránkach mesačníka FIT štýl, kde som dostala možnosť publikovať článok o Taliansku a láske k nemu. Okrem toho som bola pozvaná a verejne som ju odprezentovala v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Za tieto skúsenosti som veľmi vďačná.

Článok v mesačníku FIT štýl
Beseda s prezentáciou knihy

Cesta vydania knihy nie je jednoduchá, ale ak to robíš s láskou a vášňou, podarí sa to. Moja kniha je toho dôkazom. O jej úspechu hovorí aj to, že po krátkej dobe od vydania som podpísala zmluvu o dotlači. Teším sa na ďalšie projekty, na ktorých pracujem, pretože určite bude pokračovanie…

Pre prípadnú spoluprácu ma môžete kontaktovať na info@talianskosrdcom.sk

 

Čo nás vystihuje najviac?

Je to citát od talianskeho hudobného skladateľa Giuseppe Verdiho: „Môžeš mať celý Vesmír, ak ja môžem mať Taliansko“.

Pridajte sa k našim pravidelným čitateľom. Chcete dostávať naše nové príspevky priamo do svojho emailu? Prihláste sa a nikdy nezmeškajte zaujímavú novinku. Okrem toho vám zašleme kuchársku E-knihu plnú talianskych receptov ZADARMO…

BuBa