O nás

Ahojte! Vitajte na našom blogu “Taliansko ♥ srdcom”. Našou vášňou je všetko, čo súvisí s Talianskom. Blog je vedený osôbkou s prezývkou BuBa. BuBa je okrem toho aj skratka z talianskeho Buona Base. Prečo Buona Base? Pretože po taliansky to znamená Dobrý Základ – a dobrý základ je vždy dôležitý…

Blog je o krajine, ktorú navštevujeme pravidelne od roku 1993 a všetko o Taliansku a Talianoch nás od vtedy zaujíma. Navštívili sme osobne takmer 100 talianskych miest a mestečiek a už niekoľko rokov sa vo voľnom čase intenzívne venujeme štúdiu talianskeho jazyka.

Takže, ak si potrebujete po ťažkom dni oddýchnuť alebo hľadáte inšpiráciu, kde stráviť svoju zaslúženú dovolenku, pomôžeme vám pozrieť sa za krásami a zaujímavosťami Talianska. Na našom blogu nájdete veľa originálnych fotografií, ale tiež postrehy a rady z ciest po Taliansku plnom slnka, mora a čerstvého vzduchu.

Dozviete sa viac o jedinečných talianskych mestách a miestach, za ktorými sa oplatí cestovať, o kulinárskych zážitkoch, ktoré stoja za to vyskúšať, o talianskom spôsobe života, ktorý je charakterizovaný aj spojením „dolce far niente“… ALIAS „sladké nič nerobenie“.

Prečo prepukla naša vášeň k Taliansku? Pri jednej z mnohých dovolenkových ciest sme sa ocitli na juhu tejto krajiny v meste Gallipoli v provincii Lecce. Na naše veľké prekvapenie, takmer nikto z domácich obyvateľov nehovoril iným jazykom ako talianskym. To prostredie, tá príroda, tí skvelí ľudia nás tak nadchli, že už pri ceste domov v nás dozrelo jednoznačné rozhodnutie – venovať sa štúdiu talianskeho jazyka a spoznávať túto krajinu, jej obyvateľov a ich spôsob života. Čím ďalej tým viac našich kamarátov a známych sa začalo na nás obracať s prosbou o radu a pomoc pri plánovaní dovolenky, čím ďalej tým viac sme vypracovávali a absolvovali úspešné cestovné plány po Taliansku a tým viac v nás dozrievalo rozhodnutie založiť blog. A tak po takmer štvrťstoročí sa delíme s vami o naše zážitky a veríme tomu, že dokážeme nadchnúť pre niečo nové aj vás :-).

3 dôvody, prečo by ste nás mali sledovať a čítať naše príspevky:

1/ dozviete sa fakty, ale okrem toho vám ponúkame aj náš osobný pohľad, našu skúsenosť, naše pozitívne ale aj negatívne zážitky a tým aj možnosť vyvarovať sa chybám, ktoré sme urobili my a tiež s vami zdieľame naše nadšenie a to býva nákazlivé

2/ prinášame vám veľa odskúšaných receptov talianskej kuchyne aj s našimi radami

3/ nakoniec, čo neznamená, že je to najmenej dôležité, vám prinášame náš pomaly a postupne budovaný taliansky E-shop, kde nájdete naše knihy, e-knihy, zápisníky, perá a veľa iných drobností, ktoré na tvárach “italoholikov” vždy a zaručene vyčaria úsmev.

Splnený sen

Kedže mi na našom knižnom trhu vždy niečo spojené s Talianskom chýbalo, rozhodla som sa, že tú medzeru vyplním, pretože Taliansko milujem celým svojim srdcom. Po roku a pol úspešného blogovania sa mi podarilo vydať prvú knihu s názvom “Taliansko a láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”. O niečo neskôr sa zrodila druhá kniha s podnázvom “Životný štýl” a trilógiu dopĺňa ako inak – kniha o talianskej gastronómii s podnázvom “Gastronómia”. Knihy sa predávajú v našom E-shope, odkiaľ ich posielame s malým darčekom, ako aj v sieti kníhkupectiev na Slovensku.

Knihy boli predstavené aj na stránkach mesačníka FIT štýl, kde som dostala možnosť publikovať články o Taliansku a láske k nemu. Okrem toho som bola pozvaná a verejne som ich odprezentovala v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici a na besede ku knihám v kníhkupectve Panta Rhei v Bratislave, kde mi milú spoločnosť robila príjemná Lenka Debnár.

Veľkým zážitkom bola pre mňa udalosť – krst knihy o životnom štýle – počas 9. ročníka festivalu Viva Italia v Poprade. Po koncerte na after party moju knihu pokrstila veľká legenda talianskej hudby – Drupi. Spolu s manželkou Dorinou vytvorili charizmatický pár, moju knižku si odniesli so sebou ako darček a spoločne jej zaželali veľa čitateľov.

Za tieto skúsenosti som veľmi vďačná.

Článok v mesačníku FIT štýl o knihe “Cestovanie”
Článok v mesačníku FIT štýl o knihe “Životný štýl”
Beseda s prezentáciou knihy v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici
Beseda v Panta Rhei Bratislava s moderátorkou Lenkou Debnár
Krst knihy o životnom štýle – Drupi ako krstný otec

Cesta vydania knihy nie je jednoduchá, ale ak to robíš s láskou a vášňou, podarí sa to. Moje knihy sú toho dôkazom. O ich úspechu hovorí aj to, že po krátkej dobe od vydania som podpísala zmluvu o dotlači. Teším sa na ďalšie projekty, na ktorých pracujem, pretože určite bude pokračovanie…

Pre prípadnú spoluprácu ma môžete kontaktovať na info@talianskosrdcom.sk

 

Čo nás vystihuje najviac?

Je to citát od talianskeho hudobného skladateľa Giuseppe Verdiho: „Môžeš mať celý Vesmír, ak ja môžem mať Taliansko“.

Pridajte sa k našim pravidelným čitateľom. Chcete dostávať naše nové príspevky priamo do svojho emailu? Prihláste sa a nikdy nezmeškajte zaujímavú novinku. Okrem toho vám zašleme kuchársku E-knihu plnú talianskych receptov ZADARMO…

BuBa