Recept na typické talianske rizoto “Risi e Bisi” – poďme si ho spolu jednoducho pripraviť

Recept na typické talianske rizoto “Risi e Bisi” – poďme si ho spolu jednoducho pripraviť

Rizoto “Risi e Bisi”

Jedná sa o benátske jedlo typické pre benátsku, vicenzskú a veronskú kuchyňu, založené na ryži a hrášku. Pancetta čiže slanina alebo šunka je tiež súčasťou tradičného receptu a používa sa na dochutenie jedla. Považuje sa za slávnostné jedlo jari, keďže práve na jar dozrieva v benátskej oblasti hrach. Ponúka sa ako súčasť slávnostného stola v Dóžovom paláci pri príležitosti osláv patróna sv. Marka 25. apríla. Poďme si ho tiež urobiť.

Recept – Risotto Risi e Bisi – rizoto s hráškom (pre 4 osoby):

Suroviny:

500 g ryže Arborio

1,2 l horúceho zeleninového vývaru

1 stredná cibuľa

60 g masla

250 g hrášku

125 g chudej slaninky alebo šunky

50 g strúhaného syru Grana Padano

soľ, korenie

Postup:

  1. Pripravíme si zeleninový vývar.
  2. Potom rozpustíme v hrnci polovicu masla a na ňom osmažíme nadrobno nakrájanú cibuľu do sklovita. Pridáme k nej nadrobno nakrájanú šunku. Keď je šunka opražená, pridáme hrášok (môže byť zamrazený, najlepšie samozrejme čerstvý). Zmes zalejeme dvomi naberačkami vývaru a za občasného miešania varíme 5 minút.
  3. Pridáme zvyšný vývar, dochutíme ho soľou a korením, vsypeme ryžu a za častého miešania necháme uvariť „al dente“. Trvá to cca 10 – 15 minút.
  4. Na konci varu vypneme oheň, primiešame zvyšné maslo a strúhaný syr.
  5. Servírujeme horúce v hlbokom tanieri.

Dobrú chuť!

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY .

K objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-KNIHA S TALIANSKYMI RECEPTAMI

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápojeE-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *