Pizza Quattro Formaggi – štyri druhy syra – recept

Pizza Quattro Formaggi – štyri druhy syra – recept

Pizza štyri druhy syra – milujú ju hlavne moje deti. Ani sa im nečudujem. Je to pochúťka ako sa patrí a napriek tomu, že je na našom rodinnom jedálnom lístku asi najčastejším jedlom, stále si ju s chuťou dám, pretože tá vôňa je neodolateľná… Lahodné spojenie 4 druhov syra s olivovým olejom a jemným pizzovým cestom – jednoducho raj na zemi…. ? Cesto na pizzu je rovnaké, ako pri príprave pizza margherita, rozdiel je samozrejme v tom, čo na pizzu poukladáme. Tu je recept, ako ju robí môj syn, aj keď druhy syra sa podľa chuti konzumentov môžu líšiť a originál talianska má určite predpísané presné zloženie… Niekedy je ale fantázia v kuchyni prípustná, dokonca žiadaná, čo poviete?

Recept – Pizza quattro formaggi – štyri druhy syra (pre 4-6 osôb):

Suroviny:

1 kg hladkej múky

500 ml vlažnej vody

20 ml olivového oleja

10 g droždia

200 g mozzarella – potrhaná ručne

po 150 g z nasledovných strúhaných syrov: chedar, gouda, parmezán

soľ, cukor

Postup:

  1. Vo vlažnej vode v mise rozpustíme droždie. Pridáme trošku soli, čajovú lyžičku cukru a 3 polievkové lyžice olivového oleja.

  2. Postupne pridávame múku a miesime, kým nevznikne cesto, ktoré sa už nelepí.

  3. Cesto prikryjeme utierkou a necháme kysnúť na teplom mieste minimálne 2 hodiny.

  4. Potom ho vyvaľkáme a uložíme na plech na papier na pečenie, potrieme olivovým olejom, posypeme postupne všetkými druhmi syra, nakoniec si necháme potrhanú mozzarellu a vložíme do rozohriatej rúry na 220 stupňov Celzia. Necháme piecť 10 minút.

  5. Pizzu vyberieme a po miernom vychladnutí podávame.

Dobrú chuť!

Pekný článok na tému pizza nájdete aj na blogu našej priateľky Janky:

pizza I.

TLAČENÁ KNIHA O TALIANSKU, CESTOVANÍ, VARENÍ A ŽIVOTNOM ŠTÝLE TALIANOV:

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-KNIHA PLNÁ TALIANSKYCH RECEPTOV:

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápojeE-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

Talianska pizza a iné recepty
E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu – nahliadnite dovnútra, pribudli nám novinky:

Naše knihy

Káva v štýlovom plecháčiku a k nej dobrá talianska pizza
Štýlové plecháčiky
Pestré zápisníky

Darčekové perá s nápisom

Nálepka “Talianske srdce” a iné

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko  srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *