Koláč s čučoriedkami, tak jemný a chutný! Aj s receptom

Koláč s čučoriedkami, tak jemný a chutný! Aj s receptom

U nás doma sú čučoriedky tak veľmi obľúbené. A tak som začala hľadať a mala som šťastie. Objavila som recept, ktorý ma okamžite naštartoval a po ochutnaní si ma doslova podmanil! Mám na mysli jemný a voňavý čučoriedkový koláč.

Pripravíme si ho spolu a uvidíte, že si podmaní nielen vás, ale aj všetkých, ktorí ho ochutnajú.

Koláč s čučoriedkami – Torta con mirtilli

Suroviny:

180 g hladkej múky

180 g kryštálového cukru

1 vajce

citrónová kôra z jedného citrónu

85 g zmäknutého masla

125 ml vody (alebo mlieka)

štipka soli

350 g čučoriedok – zaváraných alebo čerstvých

2 čajové lyžičky prášku do pečiva

Postup:

1. Čučoriedky najskôr umyjeme pod tečúcou vodou a jemne ich vysušíme. Zavárané čučoriedky zcedíme zo šťavy.

2. Do misky vložíme zmäknuté a nadrobno pokrájané maslo spolu s cukrom a nastrúhanou kôrou z 1 citróna (najlepšie bio a dobre umytý).

3. Vidličkou ingrediencie premiešame, až kým sa maslo nestane krémom, ale môžeme použiť aj elektrický šľahač. Do vnútra pridáme 1 celé vajce a zalejeme vodou (môžeme ju nahradiť mliekom) a pokračujeme v šľahaní s elektrickým šľahačom. Ak zmes v tomto bode bude veľmi tekutá, ale to nevadí, pretože chýbajú ešte suché prísady.

4. Pridáme štipku soli, preosiatu múku s práškom do pečiva a všetky ingrediencie dobre vymiešame elektrickým šľahačom.

5. Cesto nalejeme do vopred vymastenej a múkou vysypanej formy alebo vystlanej papierom na pečenie. Povrch trochu zarovnáme stierkou a poukladáme naň všetky čučoriedky. Na toto množstvo som použila malú formu, priemer 18 cm, ak by sme použili veľkú formu, koláč bude veľmi nízky. Na veľkú formu s priemerom asi 28 cm môžete všetky suroviny zdvojnásobiť.

6. Pečieme v predhriatej statickej rúre na 180° po dobu 10 minút, potom znížime na 160 ° a pokračujeme v pečení asi 50 minút. Pretože vieme, že čas sa samozrejme líši od rúry k rúre, tak si upravíme všetko podľa seba. Určite urobíme aj test špajdľou.

7. Pred vybratím koláča z formy ho nechajte úplne vychladnúť a potom si vychutnajte tento úžasne voňavý a chutný čučoriedkový koláč… Je to hotový zázrak!

Dobrú chuť!

Chcete si svoje talianske recepty zapisovať? Tak stačí kliknúť na obrázok so zápisníkom “Moje talianske recepty” a môžete začať… Buon Appetito!

TLAČENÁ KNIHA O TALIANSKU, CESTOVANÍ, VARENÍ A ŽIVOTNOM ŠTÝLE TALIANOV:

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY a pozor, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-KNIHA PLNÁ TALIANSKYCH RECEPTOV:

Ako dôsledok našej lásky k Taliansku, tiež veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. A E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Takže malá ochutnávka z E-shopu – nahliadnite dovnútra, pribudli nám novinky:

Naše knihy

Trendové plecháčiky
Pestré zápisníky

Darčekové perá s nápisom

Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko  srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *