Taliansky ikonický nápoj – Aperol Spritz – s receptom

Taliansky ikonický nápoj – Aperol Spritz – s receptom

Som zástancom teórie, že všetko s mierou nemôže uškodiť, práve naopak, rozšíri obzor človeka a tak je to u mňa aj s pitím alkoholických nápojov. Aperol Spritz poznám už pár rokov, našla som ho – ako inak, v Taliansku v lete pri mori… Krásne miesto na stretnutie 🙂

Aperol Spritz – tá farba v spojení s chuťou vás dostane

Miešaný nápoj krásnej oranžovej farby. Pred prvým ochutnaním som bola presvedčená (asi práve podľa oranžovej farby), že tento miešaný nápoj bude sladkej chuti. Na moje prekvapenie to tak úplne nie je. Jeho chuť je ovocná, mierne horkastá, zároveň veľmi osviežujúca. Základnou zložkou je Aperol – alkoholický nápoj zo skupiny Bitter a nízkym obsahom alkoholu – 11%. Je v ňom použitý horec, rebarbora, pomaranče a aromatické byliny. Pôvod má v Padove a vznikol v roku 1919 a dnes patrí do skupiny Campari.

Preferujem ho hlavne v lete, dokonca je to môj obľúbený plážový nápoj. A samozrejme, rada si ho pripravujem v letných horúčavách aj doma.

Nápoj sa tradične servíruje v pohároch na stopke s ľadom a kúskom pomaranča. Dáte si jeden so mnou?

Tu je recept:

6 cl prosecco (3 diely)

4 cl Aperol (2 diely)

2cl sóda (1 diel)

Postup:

  1. Do pohára na víno dajte ľad, pridajte 1 diel sódy, 3 diely prosecca a 2 diely Aperolu.
  2. Na záver pridajte plátok pomaranča.

Podiel jednotlivých zložiek by mal byť vždy zachovaný 3-2-1. Nápoj sa tradične servíruje vo vínových pohároch s ľadom a kúskom pomaranča.

Kniha o cestovaní do Talianska, ale nielen to…

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-kniha s talianskymi receptami

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

 

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom2 thoughts on “Taliansky ikonický nápoj – Aperol Spritz – s receptom”

  • Jaaaj, tak na tento drink mám pekné spomienky. Pila som ho prvý krát s tebou a rovno v Taliansku. Veľmi mi chutil a bola som prekvapená, že som ho u nás ešte nepila.
    Vždy si na to spomeniem, keď si ho niekde dám.
    ĎAKUJEM za recept ♥️??.

    • Tak sa teším na najbližší drink, ktorý si spolu dáme…. a je jedno, aký to bude 🙂 Len aby to už bolo 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *