Recept na famózne Spaghetti aglio, olio, peperoncino

Recept na famózne Spaghetti aglio, olio, peperoncino

Špagety môžete pripraviť na mnohé spôsoby. Ten najjednoduchší je s cesnakom a čili papričkami. Keď som si toto jedlo prvý krát pred mnohými rokmi objednala v Taliansku v reštaurácii, bola som sklamaná a prekvapená. Niečo až tak jednoduché som naozaj nečakala. Postupne som začala chápať krásu jednoduchosti a s tým som si začala uvedomovať, že toto jedlo je lahôdka.

V jednoduchosti je krása

Recept – Spaghetti aglio, olio e peperoncino – Špagety s cesnakom a čili (pre 4 osoby):

Suroviny:

1 balenie špagiet

6 strúčikov cesnaku

Olivový olej

3 čili papričky

Soľ

Bazalka alebo iná čerstvá bylinka (napríklad pertžlen)

Postup:

  1. Špagety uvaríme v slanej vode podľa návodu, aby boli al dente.

  2. Na rozohriatom olivovom oleji opražíme na plátky pokrájaný cesnak a podrvené čili papričky. Krátko orestujeme. Nakoniec pridáme pokrájané bylinky.

  3. Do rozohriateho oleja pridáme špagety a dôkladne premiešame. Podávame s nastrúhaným syrom, najlepšie parmezánom.

Jedná sa o tradičné talianske cestoviny s pôvodom z Neapolu. Namiesto čerstvých čili papričiek je možné použiť sušené. Množstvo je na každom. Niektoré tradičné recepty uvádzajú, že na špagety sa dokonca nepoužíva ani syr. A keďže v jednoduchosti je krása, k tomuto jedlu niet viac čo dodať…. Už zostáva iba:

Dobrú chuť!

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-kniha s talianskymi receptami

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

 

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcomPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *