Výdatná fazuľovo-paradajková omáčka na cestoviny

Výdatná fazuľovo-paradajková omáčka na cestoviny

Toto jednoduché, ale energeticky výdatné jedlo pochádza z oblasti Neapola a je charakteristické skôr pre zimné obdobie, pripraviť si ho však môžete aj inokedy. Ak sa vám podarí prechádzať sa uličkami Neapolu práve v tomto období, je veľmi pravdepodobné, že vôňa, ktorú zacítite vychádzať z okien a dverí príbytkov Neapolčanov, je práve vôňou cestovín s omáčkou z fazule a paradajok. Taliani ho zvyknú jesť ako Primo Piatto – čiže predjedlo.

Recept

Chcete recept na lacné, rýchle a jednoduché jedlo? Tak potom táto omáčka je presne to, čo hľadáte. Toto jedlo vás doslova ohromí svojou dobrotou a jednoduchosťou: za krátky čas a bez vynaloženia veľkého úsilia ho máte na stole, to vám garantujem. Stačí, ak si recept zadarmo dáte poslať priamo do svojej mailovej schránky a môžete sa pustiť do jeho prípravy.

Stonkový zeler

Jedná sa o veľmi zdravú a nízko kalorickú zeleninu s pozitívnym účinkom na celý organizmus a tiež na chudnutie. Zo zeleru stonkového sa používa jeho nadzemná časť. Rastie do výšky 20 – 40 centimetrov. Zeler nie je náročný na pestovanie, vyhovuje mu slnečné prostredie a vlhkosť. Dá sa použiť v studenej ale aj teplej kuchyni. Studená kuchyňa – stonkový zeler sa hodí do zeleninových či ovocných šalátov, nátierok, smoothie nápojov, džúsov. Teplá kuchyňa – stonkový zeler sa hodí ako dusený či varený ku mäsu, do rizota, cestovinového šalátu, polievok, omáčok, prívarkov alebo do kaší. Ak stále váhate, či použiť alebo nepoužiť stonkový zeler vo vašej kuchyni, skúste tento recept, neoľutujete.

E-kniha

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *