Lahodná mandľová granita – lákavé osvieženie počas horúcich letných dní – vrátane receptu

Lahodná mandľová granita – lákavé osvieženie počas horúcich letných dní – vrátane receptu

Sladko-horká chuť mandlí v ľadovom vydaní… Počas horúcich letných dní to pravé osvieženie, pôvodne pochádzajúce z mesta Syrakúzy, ktorého oblasť je veľmi bohatá práve na výskyt mandlí. Jedná sa o sicílsku kulinársku a cukrársku špecialitu. Na Sicílii nájdete veľké množstvo stánkov a barov špecializujúcich sa práve na granitu. A okrem mandľovej granity je to napríklad citrónová chuť, ktorá je veľmi obľúbená! Nemusíte si chuť tejto mandľovej granity uchovávať len vo svojej pamäti po návrate z dovolenky zo Sicílie, môžete si túto špecialitku pripraviť doma. Alebo si chcete skrátiť čakanie na letnú dovolenku? Dovezte si Sicíliu k sebe domov! Tu je recept:

Recept – Granita alla mandorla – mandľová granita  (pre 4 osoby):

Suroviny:

400 ml mandľového mlieka

150 g marcipánu alebo mandľovej pasty

Mandľová aróma

Postup:

  1. Marcipán pokrájame na malé kocky a zalejeme mandľovým mliekom. Potom pridáme mandľovú arómu a rozmixujeme ponorným mixérom na hladkú zmes.
  2. Pripravenú zmes nalejeme do vhodnej nádoby a vložíme do mrazničky. Cca každú pol hodinu zmes premiešavame po dobu asi 2-3 hodín a následne podávame v sklenených pohároch.

Mandľovú granitu si samozrejme môžete pripraviť aj v zmrzlinovači, kde ju premiešavame aspoň po dobu 30 minút, pretože tak bude veľmi lahodná a nadýchaná. Po ukončení činnosti zmrzlinovača granitu ihneď podávame. Dobrú chuť! Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete na blogu v sekcii “Apetít” a tiež v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-kniha s talianskymi receptami

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.  

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom2 thoughts on “Lahodná mandľová granita – lákavé osvieženie počas horúcich letných dní – vrátane receptu”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *