Chutné tradičné cestoviny z Apúlie – orecchiette alebo “ušká” – spolu s receptom

Chutné tradičné cestoviny z Apúlie – orecchiette alebo “ušká” – spolu s receptom

Chystáte sa stráviť svoju vysnívanú dovolenku v prekrásnej časti južného Talianska – v Apúlii? V tom prípade určite nevynechajte ochutnávku tamojšej tradičnej kuchyne. Jedným z charakteristických jedál práve pre túto autentickú časť Talianska je jedlo s názvom orecchiette.

Omáčky na orecchiette

Možností, ako si orecchiette pripraviť je neskutočne veľa. Cestovinu si môžete vyrobiť doma, samozrejme rýchlejšia a pohodlnejšia cesta je kúpiť si orecchiette už hotové. Vtedy je príprava naozaj ľahká a hlavne rýchla. Stačí “ušká” uvariť, pripraviť si tú správnu omáčku a jedlo plné slnka a šumu mora je na svete. Omáčky sú možné od výmyslu sveta, najtradičnejšou variantou v Apúlii sú orecchiette con le cime di rapa – čo v preklade znamená orecchiette so stonkami kapusty poľnej (brassica rapa). U nás nie je až tak známa. Častá zelenina, ktorá sa používa je tiež brokolica, ja som sa rozhodla vám pripraviť orecchiette s paradajkovou omáčkou.

Orecchiette sú tradičným sedliackym jedlom, jednoduchým, ale s jedinečnou chuťou. Ak máte radi originálne recepty, toto je to pravé orechové pre vás.

Recept

Chcete recept na jednoduchú paradajkovú omáčku, s pomocou ktorej vykúzlite doma veľmi jednoduché, pritom však chutné a originálne jedlo? Stačí, ak si recept zadarmo dáte poslať priamo do svojej mailovej schránky a môžete sa pustiť do jeho prípravy.

Tlačená kniha o Taliansku, cestovaní, varení a životnom štýle Talianov:

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-kniha plná talianskych receptov:

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.png

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *