V jednoduchosti je krása alias pizza Margherita s receptom

V jednoduchosti je krása alias pizza Margherita s receptom

K tomuto jedlu ma viažu spomienky. Možno sa ním dokonca odštartovala moja láska k Taliansku a ku všetkému, čo s Talianskom súvisí. Bola to moja prvá pizza, ktorú som si objednala počas mojej prvej návštevy Talianska – konkrétne mestečka v severnom Taliansku – Caorle – v roku 1993. Mala som 20 rokov, študovala som na vysokej škole, peniažkov nebolo nikdy dosť, ale pizza v Taliansku, to musí byť…. Bola tak tenučká a v podstate tak jednoduchá z pohľadu surovín, až ma to prekvapilo. Ale ako som už viac krát spomínala moje obľúbené motto: „V jednoduchosti je krása,“ platí aj tu. A na 100%.

Niečo z histórie

Hovorí sa, že v júni 1889 šéfkuchár v neapolskej pizzerii Brandi vynašiel pokrm s názvom “Pizza Margherita ” na počesť kráľovnej Talianska, Markéty Savojskej (1851 – 1926), a na počesť zjednotenia Talianska, pretože suroviny sú paradajka (červená), mozzarella (biela) a bazalka (zelená) a predstavujú rovnaké farby národnej vlajky Talianska. Hoci – táto legenda nie je považovaná za pravdivú, pretože rovnaká pizza vraj bola známa v Neapole už okolo roku 1800, aj keď nebola nazvaná ako Pizza Margherita. Kombinácia surovín a farieb Talianska je v každom prípade božská a prípravu zvládne aj kuchár začiatočník.

Recept

Chcete si doma vyskúšať recept na toto jednoduché, ale veľmi chutné jedlo? Stačí, ak si recept zadarmo dáte poslať priamo do svojej mailovej schránky a môžete sa pustiť do jeho prípravy.

E-kniha

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na mojom blogu www.talianskosrdcom.sk… Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *