Gaštanové poháre ako stvorené na jesenný podvečer

Gaštanové poháre ako stvorené na jesenný podvečer

Gaštan jedlý – listnatý strom s dlhou životnosťou, ktorý vytvára jedlé plody, gaštany, ktoré sa odpradávna používajú pri varení a pečení. Gaštanu je už od dávna pripisovaná dôležitá úloha vo výžive človeka – kvôli jeho priaznivým účinkom na zdravie. Gaštan oceňujú pri bezlepkovej diéte, ako aj pri znižovaní srdcových chorôb a rakoviny.

Poháre naplnené sušienkami, gaštanmi a mascarpone sú lahodným dezertom, ktorý je ochutený talianskym likérom amaretto. Okrem týchto surovín tu nájdete lahodnú smotanu a tmavú čokoládu. Keďže sa jedná o gaštany, tento dezert je skôr vhodný na jesenné obdobie, nič vám však nebráni v tom, podávať ho v akúkoľvek ročnú dobu… Keď ochutnáte, pochopíte. Je to pomerne jednoduchý dezert, ktorý dokáže pripraviť aj začiatočník.

Recept

Chcete recept na túto jesennú pochúťku? Vyskúšajte si ho doma a naservírujte ho rodine alebo priateľom, som presvedčená, že im bude chutiť a vy sa v ich očiach stanete odborníkom na úžasné dezerty. Stačí, ak si recept zadarmo dáte poslať priamo do svojej mailovej schránky a môžete sa pustiť do prípravy tejto mňamky.

E-kniha

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na mojom blogu www.talianskosrdcom.sk… Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *