Uhliarske špagety – jedlo ako v pravej talianskej reštaurácii

Uhliarske špagety – jedlo ako v pravej talianskej reštaurácii

Jeden z najchutnejších receptov na prípravu špagiet, pritom veľmi rýchly a relatívne jednoduchý.

Pôvodom je to jedlo z Ríma z obdobia polovice 20 storočia. Pozor – jedná sa o vysoko kalorické jedlo, keďže v minulosti slúžilo ako zdroj energie pre uhliarov – ľudí, ktorých povolaním bola výroba dreveného uhlia. Preto, ak ste práve v štádiu zoštíhľovania, odporúčam namiesto večere pripraviť ako chutný obed.

Cestoviny nemusia byť striktne špagety, môžeme použiť fettuccine alebo linguine. Výsledok bude rovnako dobrý.

Recept

Ak máte chuť vyskúšať niečo nové, nech sa páči – stačí, ak si recept zadarmo dáte poslať priamo do svojej mailovej schránky a môžete sa pustiť do prípravy famózneho obeda alebo večere pre svojich najbližších.

Od kedy svet pozná špagety?

Vo forme, v akej ich poznáme dnes, sú prvé známe zmienky o špagetách zo Sicílie v 12. storočí n.l. Až v 19. storočí vznikli v Taliansku fabriky, v ktorých sa špagety masovo vyrábali pre taliansky trh. Dnes sa predávajú a varia na celom svete – najčastejšie sušené, oveľa chutnejšie sú samozrejme čerstvé. Existuje veľké množstvo špagetových omáčok, medzi najznámejšie patria špagety „Aglio, Olio e Peperoncino“ (špagety s cesnakom, olivovým olejom a papričkami) a mnohé ďalšie.

Dobrú chuť!

 

TLAČENÁ KNIHA O TALIANSKU, CESTOVANÍ, VARENÍ A ŽIVOTNOM ŠTÝLE TALIANOV:

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-KNIHA PLNÁ TALIANSKYCH RECEPTOV:

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápojeE-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.
Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu – nahliadnite dovnútra, pribudli nám novinky:

Štýlová šálka s talianskym motívom

Naše zápisníky

Darčekové perá s nápisom

Obaly na mobily

Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko  srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *