Najchutnejšia paradajková polievka z Toskánska

Najchutnejšia paradajková polievka z Toskánska

Máte aj vy to isté čo ja? A síce – spomienky na detstvo spojené s polievkou, ktorú som vždy rada videla vo svojom tanieri. Paradajková. Čerstvé, na sladko dozreté paradajky urobia v tejto polievke to pravé orechové. Túto polievku máme veľmi radi a preto ju často pripravujeme. Okrem toho, že je chutná, je aj veľmi zdravá.

Mega zdravé paradajky

Pochádzajú zo Strednej a Južnej Ameriky a boli známe už za čias Aztékov a Mayov. Len málokto vie, že paradajky doviezol do Európy v roku 1498 Krištof Kolumbus, konkrétne to bolo do Španielska a Portugalska. Ich plod tvorí z viac ako 90% voda, 5% sacharidy a 2,5% bielkoviny. Majú vysoký podiel vlákniny a neobsahujú takmer žiadne tuky. Zrelé plody sú bohaté na betakarotén a vitamín C, v menšej miere obsahujú aj vitamín B, lykopén, chróm a draslík.

Pozor

Zelené nedozreté plody môžu spôsobiť otravu organizmu. Takým sa vyhýbajte!

Recept

Ak máte chuť oživiť si spomienky na detstvo a pripraviť si tú najlepšiu paradajkovú polievku tak, ako ju pripravujú v malebnom Toskánsku, nech sa páči – stačí, ak si recept zadarmo dáte poslať priamo do svojej mailovej schránky a môžete sa pustiť do jej prípravy. Možno sa práve ona stane príjemnou spomienkou na detstvo vašich detí…

E-kniha

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na mojom blogu www.talianskosrdcom.sk… Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

 2 thoughts on “Najchutnejšia paradajková polievka z Toskánska”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *