Teší ma, volám sa HUGO – Salute!

Teší ma, volám sa HUGO – Salute!

Nie som fanúšikom alkoholu, ale takisto sa neradím k abstinentom, ktorí odmietajú každú kvapku. Toto leto som vyskúšala miešaný nápoj s menom Hugo… na pláži v Taliansku, kde inde…? 🙂

Najprv však niečo o talianskom šumivom víne s názvom Prosecco, ktoré tvorí základ Huga.

Prosecco

Prosecco je absolútne univerzálny nápoj. Osviežujúci v lete, dodávajúci energiu v zime, v každom prípade s nádychom slávnosti počas celého roka. Pochádza zo severnej dedinky v Taliansku neďaleko Terstu. Má chránený pôvod a jeho názov sa skladá z dvoch slov: „Pro“ – znamená „pro“ 🙂 a „Secco“ – znamená „suchý“. Víno sa môže piť samotné, najlepšie chladené, ako náhrada za šampanské víno, ale je možné ho použiť aj ako súčasť miešaných nápojov.

Miešaný nápoj Hugo

A toto je presne ten prípad – miešaný nápoj, ktorý ktorý pochádza z južného Tyrolska a chutíííí…. Nápoj mal pôvodne dostať meno Otto, jeho tvorca sa však nakoniec rozhodol pre meno Hugo…

A chutí naozaj výborne, poznáte ho? Už ste ho vyskúšali?

PS: Okrem nápoja Hugo si skúste niekedy dať skvelý a osviežujúci likér Limoncello, je to tiež pochúťka… 🙂

E-kniha a recept

Nech už je vaša odpoveď akákoľvek, mám pre vás málú pozornosť – nech sa páči, recept na tento jednoduchý a veľmi chutný miešaný nápoj Hugo si môžete nájsť v E-knihe “Vášeň. Jedlo. Taliansko.” Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje, medzi nimi aj nápoj Hugo… E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

Salute!!!

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *