Prekrásna príroda – Dolomity – Tre Cime di Lavaredo – časť 2.

Prekrásna príroda – Dolomity – Tre Cime di Lavaredo – časť 2.

Dolomity a Tre Cime di Lavaredo

Tre Cime di Lavaredo, v preklade Tri štíty Lavaredské, sa nachádzajú v provincii Južné Tirolsko a Belluno, Sixtínske Dolomity, ich nadmorská výška je 2 999 m n. m. Sú najznámejším symbolom Dolomitov. Vyrastajú takmer úplne kolmo zo sutinových polí. Najvyššia, prostredná Cima Grande (veľká) meria 2 999 m, Cima Ovest (západná) 2 973 m a Cima Piccola (malá) 2 875 m. V skupinke tej poslednej sa ešte nachádzajú ďalšie veže – Punta di Frida 2 792 m, Cima Piccolissima (najmenšia) 2 700 m a Torre Minor, tiež Anticima.

Dolomity ako strorené na turistiku – letnú aj zimnú

Pešia turistická trasa začína pri chate Auronzo, parkovisko je platené. Počas cesty je niekoľko chát, kde sa dá občerstviť a oddýchnuť si s krásnym výhľadom pred sebou. Od chaty Levaredo je už trasa obtiažnejšia a preto je tu aj menej turistov. Celú cestu je možné robiť fantastické zábery, preto fotoaparát by mal byť neoddeliteľnou súčasťou výbavy. Môže sa stať, že z toho nakoniec bude celodenná túra, aj keď pohodová.

Tre Cime di Lavaredo

Rady:

1. Ak sa dá, vyberte sa na tento výlet resp. túru v pracovný deň. Cez víkend tu bývajú zástupy ľudí a to nie je to pravé orechové.

2. Všade je uvádzaná dĺžka trasy cca 3 hodiny, vyčleňte si na túto prechádzku určite viac času, nechcete túto krásu predsa letmo preletieť, užite si to, zastavujte sa, nadchýnajte sa výhľadmi, foťte.

3. Majte pri sebe vždy dostatočnú hotovosť, niekde nie je možné platiť kartou, napr. parkovisko pri chate Auronzo, atď.

4. Svoje túry vždy prispôsobte aktuálnemu počasiu, ktoré sa v horách bohužiaľ mení veľmi rýchlo a tiež svojim fyzickým schopnostiam.

5. Vyraziť na túru je potrebné čo možno najskôr, vyhnete sa tak problému s miestom na parkovisku pri chate.

6. Zobrať niečo na pitie a malé prejedenie. Cestou sú síce chaty, človek ale nikdy nevie, hory bývajú zradné.

Celý itinerár výletu do Dolomitov vrátane máp a rád nájdete v našom e-shope, stačí kliknúť na obrázok a nechať sa inšpirovať.

Klub cestovateľa Talianskom

Ak máte záujem sa inšpirovať a pozrieť sa na nami overené itineráre do ďalších “kútov” Talianska, pozrite sa na našu E-knihu s názvom “Klub cestovateľa Talianskom” – jedná sa o ekonomicky výhodné sumárne elektronické vydanie 15 overených itinerárov od severu po juh.

V tejto E-knihe, ktorá má 240 strán, nájdete:

  • 7 regiónov Talianska od severu po juh
  • 15 odskúšaných itinerárov so 40 výletmi
  • 47 originálnych máp s označením smeru
  • a okolo 350 plnofarebných fotografií

Veľa iných informácií o cestovaní po Taliansku od severu až po juh nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo aj v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Navštívte náš E-shop, pretože postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Naše knihy

Štýlová porcelánová šálka s podšálkou a lyžičkou
Naše zápisníky
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”

Jeden z našich darčekových setov. Na výber sú ďalšie.

Oveľa viac pekných talianskych “vecičiek” nájdete v našom e-obchodíku, vrátane výhodných darčekových setov. Stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko  srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *