Prekrásna príroda – Dolomity – jazero Braies – časť 5.

Prekrásna príroda – Dolomity – jazero Braies – časť 5.

Jazero Braies je najväčšie prírodné jazero v pohorí Dolomity. V lete odráža farby vo všetkých odtieňoch od zelenej po modrú, v zime je jazero Braies pokryté ľadom a snehom. V zime a v lete je tento klenot východiskovým bodom pre pešie túry, lyžiarske túry, túry na snežniciach a prechádzky. Poďme spolu Dolomity navštíviť…

Kľúčové údaje:

• Poloha nad hladinou mora: 1 496 m
• Veľkosť: pribl. 31 hektárov (jedno z najväčších a najhlbších prírodných jazier v Dolomitoch)
• Šírka: 300 – 400 m / Dĺžka: 1,2 km
• Pobrežie: 3,5 km
• Maximálna hĺbka: 36 m
• Stredná hĺbka: 17 m
• Maximálna teplota povrchovej vody: 14 ° C

Od júna do konca septembra si môžete prenajať nostalgické veslárske drevené člny, ktoré boli pred 100 rokmi jediným spôsobom, ako sa dostať na južné pobrežie jazera.
Denne od 10:00 do 17:00
Ceny: 1/2 hodiny 18,00 – 1 hodinu 28,00 €

„Un passo dal cielo“ – miesto konania – Dolomity

Jazero Lago di Braies je tiež kulisou talianskeho televízneho seriálu „Un passo dal cielo“ s Terence Hill a teraz aj s Daniele Liotti. V rokoch 2010 až 2018 sa nakrútili štyri série s približne 70 epizódami. Terence Hill hrá lesníka Pietra. Pietro je vynikajúci horolezec, ktorý lezie aj na tie najnáročnejšie vrcholy. Pietro prišiel o ženu pri tragickej nehode na skalnej stene a odvtedy žije na samote na brehu jazera Lago di Braies, ktoré sa vo filme nazýva Lago San Candido. Vzhľadom na blízkosť polície a lesníckeho zboru v tej istej budove sa Pietro opakovane zapája do vyšetrovania policajných trestných činov.

Skutočne krásne jazero v oblasti Dolomity ponúkajúce nádherný výhľad. Farba jazera je jednoducho ohromujúca. Prechádzka okolo celého jazera je nevyhnutnosťou.
Pokúste sa vyhnúť najrušnejšej turistickej sezóne, pretože chodníky sa môžu trochu zaplniť.

E-shop a Dolomity

Celý itinerár výletu do Dolomitov vrátane máp a rád nájdete v našom e-shope, stačí kliknúť na obrázok a nechať sa inšpirovať.

Ak máte záujem sa inšpirovať a pozrieť sa na nami overené itineráre do ďalších “kútov” Talianska, pozrite sa na našu E-knihu s názvom “Klub cestovateľa Talianskom” – jedná sa o ekonomicky výhodné sumárne elektronické vydanie 15 overených itinerárov od severu po juh.

V tejto E-knihe, ktorá má 240 strán, nájdete:

  • 7 regiónov Talianska od severu po juh
  • 15 odskúšaných itinerárov so 40 výletmi
  • 47 originálnych máp s označením smeru
  • a okolo 350 plnofarebných fotografií

Veľa iných informácií o cestovaní po Taliansku od severu až po juh nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

O mnohých iných veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v novej tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Taliansko a láska

Ak máte chuť zadovážiť si hneď obidve knihy, neváhajte – celý set je u nás za najvýhodnejšiu cenu:

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… 

Malá ochutnávka z E-shopu:

Naše knihy

Štýlová porcelánová šálka s podšálkou a lyžičkou
Naše zápisníky
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”

Jeden z našich darčekových setov. Na výber sú ďalšie.
Obliečka na vankúš
Obliečka na vankúš pre tých, ktorí Taliansko naozaj milujú…

Oveľa viac pekných talianskych “vecičiek” nájdete v našom e-obchodíku, vrátane výhodných darčekových setov. Stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko  srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *