Ľahký letný šalátik s príchuťou Talianska – zemiaky, tuniak, vajíčka = mňam mňam

Ľahký letný šalátik s príchuťou Talianska – zemiaky, tuniak, vajíčka = mňam mňam

Toto letné ľahké jedlo mi doporučila sesternica môjho manžela žijúca na juhu Talianska v Apúlii v prekrásnom meste Gallipoli. Volá sa Martinka a je pôvodom z Čiech. V tomto slnečnom a sviežom meste žije už, dá sa povedať, desiatky rokov. A tá mi vždy dobre poradí. Ďakujem :-).

Recept som našla na blogu Giallo Zafferano. Je to taliansky mesačník venujúci sa receptom a kuchyni. Keďže veľa inšpirácií čerpám aj odtiaľ, a zatiaľ ma stretli vždy len dobré skúsenosti, na mojom blogu nájdete o Giallo Zafferano viac informácií. Kto aspoň trochu máte radi taliansku kuchyňu a rozumiete čo-to po taliansky, vrelo vám tento web doporučujem.

Recept

Chcete si aj vy doma vyskúšať recept na toto jednoduché, ale veľmi chutné jedlo? Stačí, ak si recept zadarmo dáte poslať priamo do svojej mailovej schránky a môžete sa pustiť do jeho prípravy. Dajte vedieť, ako chutil….

Pred podávaním je vhodné ho na chvíľu nechať v izbovej teplote. Je to šalát vhodný na letné pohostenie kamarátov alebo vašej rodiny, kľudne na terase pri dome alebo kde vám to najviac vyhovuje. Garantujem vám, že sa budú všetci oblizovať po tak dobrom a ľahkom šalátiku 🙂

E-kniha

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na mojom blogu www.talianskosrdcom.sk… Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

Dobrú chuť!

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *