Krátky výlet do Apúlie – časť 3. – Fasano a talianske safari

Krátky výlet do Apúlie – časť 3. – Fasano a talianske safari

V piatich po sebe idúcich častiach sa spolu pozrieme do dych berúcej a zatiaľ tak trochu panenskej Apúlie. Výlety sú krátke z jedného prozaického dôvodu – sú v okolí miest Bari a Brindisi, kde sa nachádzajú dve hlavné letiská Apúlie. Máte chuť uniknúť z bežného života a užiť si netradičný predĺžený víkend? Tak to ste na správnom mieste – tu nájdete inšpiráciu ako sa patrí…

Užitočná informácia:

– vzdialenosť Bari – Fasano je cca 50 km a 45 minút autom

– vzdialenosť Brindisi – Fasano je cca 50 km a 40 minút autom

Viete, že žirafa má veľmi dlhýýýý a fialový jazyk…?

Zohla svoj dlhočizný krk a rozkošnú hlavu s malými parôžkami strčila do okna auta, v ktorom sme sa pomaličky posúvali dopredu a zastavovali každú chvíľu… V ruke som mala pochúťku a keď ju uvidela, otvorila papuľku, dlhým fialovým jazykom si ju odo mňa zobrala a pôžitkársky prehltla…

Zážitok, na ktorý len tak ľahko nezabudnem. Koľko krát ste už mali možnosť z ruky nakŕmiť žirafu, zebru alebo ťavu? Ja zatiaľ len jeden krát, v mestečku Fasano na juhu Talianska.

ZOO Safari Fasano

Mestečko Fasano je druhé najväčšie mesto v provincii Fasano po Brindisi. Má okolo 40 tisíc obyvateľov. Jeho poloha je veľmi výhodná, leží totiž okolo 50 km od troch dôležitých miest v Apúlii – od Bari, Taranta a Brindisi. V blízkosti Fasana sa nachádzajú významné turistické miesta ako Alberobello, Locorotondo, Monopoli a Ostuni.

Mala som to šťastie a navštívila som miestne ZOO – safari . V podstate sa jedná o najväčší prírodný park v Taliansku s rozlohou 140 hektárov, nájdete tu asi 200 rôznych živočíšnych druhov z 5 kontinentov. Verte tomu, že radosť budú mať nielen vaše deti, ale aj vy.

Tá kombinácia prírody a zábavy je magická

Napriek tomu, že nie som veľký zástanca zoologických záhrad, môj postoj je skôr skeptický, táto ma uchvátila. Možno preto, že som nemala takmer žiadne očakávania a to, čo ma tam čakalo, ma neskutočne prekvapilo. Po Safari sa presúvate vlastným autom, hneď pri vstupe nás doslova obkľúčili somáriky, ktoré nás zdravili tým, že hlavy mali úplne ponorené v našom aute. Môj malý syn mal takú radosť, že sme počuli iba jeho smiech. Pre mňa to bol kúsok Afriky v Taliansku. Žirafy, zebry a ťavy, ktoré vám jedia z ruky a máte možnosť ich pohladiť po papuľkách… úžasné. Levy a tigre v chránenom priestore, personál dohliadajúci na bezpečnosť. Okrem vlastného auta môžete ísť aj miestnym autobusom, výhodou je výklad sprievodcu. Boli sme tam v júni, takže počasie nebolo príliš horúce, personál bol veľmi ochotný a cena je primeraná. Detaily k návšteve nájdete na stránke Zoosafari.it. Upozorňujem, že návšteva nie je vhodná pre ľudí, ktorí majú problém dotknúť sa zvieraťa.

V blízkom okolí sú ešte ďalšie atrakcie a parky, myslím, že s deťmi by nebol problém tam stráviť jeden celý deň. Je len na vás, na čo máte chuť a čas a čo si chcete užiť. Ja sa tam ešte určite chystám a tentokrát si nechám na tento výlet dlhší čas, pol dňa, ktorý sme mali naposledy, jednoducho nestačí.

Ak máte záujem sa inšpirovať a pozrieť sa na nami overené itineráre do ďalších “kútov” Talianska, pozrite sa na našu E-knihu s názvom “Klub cestovateľa Talianskom” – jedná sa o ekonomicky výhodné sumárne elektronické vydanie 15 overených itinerárov od severu po juh.

V tejto E-knihe, ktorá má 240 strán, nájdete:

  • 7 regiónov Talianska od severu po juh
  • 15 odskúšaných itinerárov so 40 výletmi
  • 47 originálnych máp s označením smeru
  • a okolo 350 plnofarebných fotografií

Veľa iných informácií o cestovaní po Taliansku od severu až po juh nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo. 

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Naše knihy

Štýlová porcelánová šálka s podšálkou a lyžičkou
Naše zápisníky
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”

Jeden z našich darčekových setov. Na výber sú ďalšie.

 

Oveľa viac pekných talianskych “vecičiek” nájdete v našom e-obchodíku, vrátane výhodných darčekových setov. Stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko  srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *