Krátky výlet do Apúlie – časť 2. – Brindisi a Via Appia

Krátky výlet do Apúlie – časť 2. – Brindisi a Via Appia

V piatich po sebe idúcich častiach sa spolu pozrieme do dych berúcej a zatiaľ tak trochu panenskej Apúlie. Výlety sú krátke z jedného prozaického dôvodu – sú v okolí miest Bari a Brindisi, kde sa nachádzajú dve hlavné letiská Apúlie. Máte chuť uniknúť z bežného života a užiť si netradičný predĺžený víkend? Tak to ste na správnom mieste – tu nájdete inšpiráciu ako sa patrí…

Vedeli ste, že Via Appia…

… končila v Brindisi? Via Appia je jedna z najstarších a strategicky najdôležitejších rímskych ciest v starovekej republike. S jej výstavbou začali v roku 312 pred Kristom. Bola to prvá dláždená cesta z Ríma do Capuy v Kampánii, neskôr ju predĺžili cez Tarent až po prístav Brindisi.

Strategická poloha

Je mesto v regióne Apúlia v južnom Taliansku, hlavné mesto provincie Brindisi, na pobreží Jadranského mora. Historicky hralo mesto dôležitú úlohu v obchode a kultúre vďaka svojej strategickej polohe na Talianskom polostrove. Mesto je aj dnes hlavným prístavom pre obchod s Gréckom a s Blízkym východom. Brindisi bolo od septembra 1943 do februára 1944 dočasným vládnym sídlom Talianskeho kráľovstva. Má cca 90 tisíc obyvateľov.

Ako turistická destinácia Brindisi ťaží zo svojej pobrežnej polohy a svojho fantastického prístavu. Pri návšteve Brindisi je prístav nepochybne jednou z hlavných atrakcií.

Čo sa oplatí vidieť?

Mesto má okrem toho celý rad obdivuhodných stavieb, ako napríklad krásny hrad Castello Alfonsino Di Brindisi a kostol Chiesa di Santa Maria del Casale. Tento historický hrad sa nachádza na okraji ostrova Isola Sant’Andrea, ktorý sa nachádza na severnom okraji prístavu. Bol postavený v 16. storočí a slúžil ako obranné opevnenie a ochrana pri vstupe do prístavu. Brindisi má niekoľko dôležitých náboženských stavieb a kostol Santa Maria del Casale je jedným z najkrajších a najznámejších. Bol postavený v 13. storočí, je starý a nedávno bol obnovený, aby si zachoval svoj krásny obložený exteriér. Predná fasáda má ružovo-biely dizajn so sériou nádherných vzorov a ozdobnými dverami.

Pontificia Cattedrale v Brindisi je hlavnou náboženskou stavbou v meste a v 11. storočí ju pápež Urban II. vysvätil za baziliku. Táto katedrála sa nachádza v samom srdci starého mesta a má neobvyklý exteriér. Nachádza sa na pôvabnom námestí, jej štýl je románsky a predná fasáda je známa zdobenou zvonicou a sériou honosných kamenných sôch.

Blízke pláže

Okrem obhliadky architektúry sa môžete jednoducho dostať na fantastické pláže ako Lido Azzurro a užiť si opaľovanie a relaxáciu pri mori. Je naozaj fantastickým miestom na návštevu, pričom vám umožní uniknúť z mesta a vychutnať si tak kvalitný relax.
Na túto pôvabnú a pokojnú pláž sa dostanete za menej ako 20 minút z centra Brindisi po ceste SS379. Aj keď je pláž iba malá, má nádherný piesok a množstvo slnečníkov a ležadiel. Voda je tu navyše plytká a ideálna na kúpanie. Parkovacích miest je dostatok, takže sa nemusíte báť, že nenájdete miesto.

Ak máte záujem sa inšpirovať a pozrieť sa na nami overené itineráre do ďalších “kútov” Talianska, pozrite sa na našu E-knihu s názvom “Klub cestovateľa Talianskom” – jedná sa o ekonomicky výhodné sumárne elektronické vydanie 15 overených itinerárov od severu po juh.

V tejto E-knihe, ktorá má 240 strán, nájdete:

  • 7 regiónov Talianska od severu po juh
  • 15 odskúšaných itinerárov so 40 výletmi
  • 47 originálnych máp s označením smeru
  • a okolo 350 plnofarebných fotografií

Veľa iných informácií o cestovaní po Taliansku od severu až po juh nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo. 

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Naše knihy

Naše zápisníky
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko  srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *