Amarena Fabbri – viete ako vznikla táto skvelá pochúťka?

Amarena Fabbri – viete ako vznikla táto skvelá pochúťka?

Amarena – višňa z Bologne

Višňa Amarena je malá kyslá tmavo sfarbená talianska višňa pestovaná v Bologni a Modene. Za odrodou Amarena stojí Gennaro Fabbri, ktorý sa narodil v roku 1869 v Bologni. Spolu s manželkou Rachele prevzali starý obchod so zmiešaným tovarom v Portomaggiore, ktorý bol blízko sadu s čiernymi višňami. Obrali višne a uvarili ich s cukrom v medených hrncoch. Aby poďakoval svojej
manželke za pochúťku, kúpil keramickú nádobu od Riccarda Gattiho, výtvarníka z Faenzy. Bielo-modrá keramická nádoba sa potom použila na predaj sirupu a založenie malej rodinnej spoločnosti.

Rodinná spoločnosť

Komerčnú výrobu produktov z višní začal v roku 1905 pod značkou Fabbri. V tom čase mal dvoch synov – Alda a Romea. História Postupne Gennaro transformuje tento obchod so zmiešaným tovarom na miesto výroby a predaja likérov. Na štítku obchodu píše „Premiata Distilleria Liquori G. Fabbri“, dnes známy ako „Fabbri 1905“. Je to začiatok dlhého úspešného podnikateľského dobrodružstva, ktoré sa postupom času rozrástlo. Spoločnosť Fabbri je stále rodinnou spoločnosťou a vyrába množstvo pochúťok založených na višni Amarene.

Amarena ako tradičný výrobok

V 20. rokoch minulého storočia otvára Gennaro Fabbri prvú továreň v Bologni a výroba sa rozširuje na výrobu lahodných sirupov. Tak sa zrodil najslávnejší produkt: «Amarena», inšpirovaný receptom jeho manželky Rachele, nasledovaný mätovými sirupmi. Synovia Romeo a Aldo sa stále aktívnejšie zúčastňujú na rozvoji rodinného podniku, až kým sa v roku 1933 pôvodný názov zmenil na „Ditta G. Fabbri di Aldo e Romeo Fabbri“. V povojnových rokoch a po ekonomickom oživení bola spoločnosť transformovaná na „G. Fabbri SpA“. Písal sa rok 1947 a iniciatíva
vnukov zakladateľa, Fabia a Giorgia, viedla k posilneniu výroby likérov a samozrejme, tradičných výrobkov, ako je Amarena Fabbri a ovocné sirupy.

Rozšírenie portfólia

Neskôr je dôležitým prelomom uvedenie nových úspešných produktov na trh: „Cremolati“. Sú to ovocné pasty a krémy, ktoré sa s prídavkom vody alebo mlieka premenia akoby mágiou na vynikajúcu domácu zmrzlinu. Úspech je senzačný a spoločnosti Fabbri sa otvára nový trh: zmrzlina „Made in Italy“.

A toto nie je všetko… Ak si chcete dočítať príbeh o rodine Fabbri, nech sa páči – celý článok je na strane 204 v knihe o ktorej sa píše ďalej:

Kúpte si knihu v našom E-shope, dostanete k nej aj malý darček!

V našom E-shope vás čaká tiež tlačená kniha zameraná na krásy talianskej gastronómie… Sprievodca talianskou gastronómiou a jedlami, chuťami, vôňami a spomienkami, od predjedla až po dezert, ale nielen to… Nájdete tu okrem iného až 88 receptov, ktoré sú doplnené krásnymi fotografiami. Recepty zvládne aj začínajúci obdivovateľ talianskej kuchyne a ingrediencie sú ľahku dostupné. Stačí vyskúšať. Knihu si môžete objednať v našom E-shope. K objednávke posielame malý darček zadarmo.

kniha
Kniha o talianskej gastronómii s receptami
Chcete si svoje talianske recepty zapisovať? Stačí kliknúť na obrázok so zápisníkom “Moje talianske recepty” a môžete začať… Buon Appetito!
Pre každého milovníka vynikajúcej talianskej kuchyne štýlová kuchárska zástera v talianskych farbách pre potešenie – po klikutí na obrázok môžete objednávať 🙂

TLAČENÁ KNIHA O TALIANSKU, CESTOVANÍ, VARENÍ A ŽIVOTNOM ŠTÝLE TALIANOV:

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

O veľa iných veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

E-KNIHA PLNÁ TALIANSKYCH RECEPTOV:

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápojeE-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu – nahliadnite dovnútra, pribudli nám novinky:

knihy

Naše knihy

Trendové plecháčiky
Pestré zápisníky

Darčekové perá s nápisom

Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko ♥ srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *