Voňavý hruškovo-čokoládový koláč s receptom

Voňavý hruškovo-čokoládový koláč s receptom

Hruškovo-čokoládový koláč je dezert, ktorý vďaka jedinečnej kombinácii horkosti kakaa a tmavej čokolády a sladkosti hrušiek poteší aj tie najnáročnejšie chute.
Vďaka super rýchlej príprave je tento koláč vhodný na popoludnie s priateľmi, hlavne keď máte málo času na prípravu. Poteší aj ako rodinné raňajky cez víkend.
Vôňa, ktorú budete cítiť v kuchyni počas jeho pečenia je jednoducho famózna a hlavne intenzívna.
Keďže ide o čokoládový koláč, budú ho milovať aj vaše deti!

Recept – hruškovo-čokoládový koláč – torta pere e cioccolato (pre 8 osôb):

Suroviny:

160 g hladká múka
20 g kakao
200 g tmavá čokoláda
4 vajcia
120 g cukor
120 ml rastlinný olej
2 hrušky
1 prášok do pečiva
štipka soli

Postup:

1. Tmavú čokoládu rozpustíme nad parou a necháme ju vychladnúť.

2. Elektrickou metličkou vyšľaháme vajcia spolu s kryštálovým cukrom, až kým nevznikne ľahká bledá pena. Pridáme olej a šľaháme ďalej.

3. Do zmesy pridáme štipku soli a vlejeme rozpustenú čokoládu, ďalej šľaháme.

4. Zmiešame múku, kakao a prášok do pečiva a túto sypkú zmes postupne pridávame do šľahanej hmoty. Konzistencia cesta bude pomerne hustá.

5. Polovicu cesta nalejte do maslom vysypanej a múkou vysypanej 20 – 22 cm tortovej formy.

6. Olúpeme a nakrájame hrušky na malé kúsky, potom asi polovicu z nich položíme na cesto. Prelejeme druhú polovicu cesta a povrch posypeme zvyšnými hruškami.

7. Koláč pečieme v rúre pri 180 ° 55 – 60 minút (v teplovzdušnej rúre 50 – 55 minút pri 180 °).

8. Po upečení ho necháme vychladnúť, vyberieme ho z formy a ozdobíme posypaním práškovým cukrom.

Dobrú chuť!

Chcete si svoje talianske recepty zapisovať? Stačí kliknúť na obrázok so zápisníkom “Moje talianske recepty” a môžete začať… Buon Appetito!

TLAČENÁ KNIHA O TALIANSKU, CESTOVANÍ, VARENÍ A ŽIVOTNOM ŠTÝLE TALIANOV:

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

E-KNIHA PLNÁ TALIANSKYCH RECEPTOV:

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápojeE-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu – nahliadnite dovnútra, pribudli nám novinky:

Naše knihy

Trendové plecháčiky
Pestré zápisníky

Darčekové perá s nápisom

Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko  srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *