Talianske jazerá do ktorých sa zamiluješ – časť 1.

Talianske jazerá do ktorých sa zamiluješ – časť 1.

Čo býva najčastejším dôvodom na cestu za týmito talianskymi jazerami? Je to atmosféra, ktorú ponúkajú. Chceš zažiť pokojnú a romantickú dovolenku? Alebo radšej trochu športu a adrenalínu? Máš chuť na kulinársky zážitok ukončený tou najlepšou kávou v kaviarni na brehu jazera? Alebo je to kombinácia všetkého?

V tom prípade doporučujem navštíviť aspoň jedno z týchto jazier. Všetky tri jazerá, o ktorých budem postupne rozprávať a ktoré vám chcem priblížiť, sa nachádzajú na severe Talianska. Ako bonus na záver si nechávam južnú oblasť talianska – čítajte a dozviete sa…

Lago di Garda

Najväčšie talianske jazero obkolesené nádhernou prírodou s miernou klímou. Nie náhodou bohaté na olivovníky a množstvo citrónovníkových sadov a viníc. Nádherne pokojné a romantické dedinky a mestečká okolo jazera. Nachádza sa na severe Talianska, na polceste medzi Benátkami a Milánom v blízkosti Verony preslávenej okrem iného romantickým príbehom Rómea a Júlie. Severná časť jazera má skôr hornatý charakter, prudké svahy vrchov sa spúšťajú priamo do nádherne čistej vody jazera, na juhu prevažuje rovina s množstvom pláží a možnosťami kúpať sa.

Príležitosti ubytovania sú obrovské, čo do počtu ako aj druhu ubytovacích zariadení – od luxusných a drahých hotelov, po jednoduché romantické agroturistické vilky a domčeky. Za návštevu určite stojí mestečko na severe jazera Riva del Garda, kde v prípade silnejšieho vetra sa po jazere preháňa množstvo windsurferov a na náprotivnom južnom konci jazera je to mestečko Sirmione s hradom z 13. storočia. Obidve majú svoj jedinečný charakter a sú prepletené úzkymi uličkami dýchajúcimi históriou.

A všade, kde sa pozriete – citrónovníky tak obrodené, že jeden by sa až čudoval… A práve na svahu nad jazerom som zažila svoje zatiaľ najromantickejšie raňajky pod holým nebom s neskutočne krásnym výhľadom, obklopená citrónovníkmi s mega obrovskými citrónmi… a rada na to spomínam 🙂

Novinka, ktorá stojí za to: na brehu jazera vybudovaný chodník pre cyklistov – ak práve toto je šport, ktorý máte v obľube, doprajte si pár dní v náručí úžasnej prírody práve pri jazera Lago di Garda.5 thoughts on “Talianske jazerá do ktorých sa zamiluješ – časť 1.”

  • Krásne jazero. Ten hrad je úžasný a vôbec som nevedela že pri tom jazere je, keď sme sa tam boli pozrieť..

  • Tak toto je zatiaľ jediné miesto v Taliansku kde som bola…dedinky ako Bardolino, Lacize, Garda, Limone…nádhera. Určite sa tam vrátime a samozrejme berieme biciclette ?

    • Do Talianska môžeme chodiť až do konca našich životov a stále tam budeme mať čo objavovať 🙂 a na čom sa kochať…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *