Talianske jazerá do ktorých sa zamiluješ – časť 2.

Talianske jazerá do ktorých sa zamiluješ – časť 2.

Ďalšie 2 jazerá, ktoré ma uchvátili natoľko, že sa o to chcem s vami podeliť. Posúďte sami.

Lago di Como

Len 50 km od Milána sa nachádza mestečko Como s veľkolepou katedrálou a očarujúcimi námestiami, ako východzí bod pre návštevu romantického jazera Como, presláveného celebritami ako George Clooney, Madonna alebo Donatella Versace, ktorí vlastnia alebo vlastnili nehnuteľnosti na jeho brehu. Niet sa čo čudovať, že jazero Como je často nazývané aj rajom pokoja pre bohatých a známych. Jazero má tvar písmena Y a práve v mieste, kde sa stretávajú 3 vetvy sa nachádza mestečko Bellagio, označované ako perla jazera. Prechádzka úzkymi uličkami, všade prítomná história a pokojný život na brehu jazera sú magnetom pre návštevníkov ako aj pre cyklistických nadšencov.

Lago di Lugano

Toto jazero sa nachádza na území dvoch štátov – Talianska (cca 40% plochy) a Švajčiarska (cca 60% plochy) a je pomenované po švajciarskom mestečku Lugano. Jazero vzniklo ľadovcovou činnosťou. Môže sa zdať, že je náročné ho navštíviť práve kvôli prechodu cez dva rôzne štáty, ale mierna námaha sa oplatí a spojenie talianskeho životného štýlu so švajčiarskou presnosťou a dokonalosťou je neopakovateľné. Preto návšteva švajčiarskeho mestečka Lugano s množstvom palmových stromov, exotického rastlinstva a pouličných kaviarní stojí za to.

Tak čo na to poviete? Stoja za preskúmanie? Ja hlasujem jednoznačne za „áno“… ? Aké talianske jazero ste navštívili a páčilo sa vám tak, že ho doporučíte?5 thoughts on “Talianske jazerá do ktorých sa zamiluješ – časť 2.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *