Talianske hudobné hity a ich interpreti – NO. 9 – Zucchero

Talianske hudobné hity a ich interpreti – NO. 9 – Zucchero

Počuli ste už dojemný duet „September“, ktorý napísali a nahrali priatelia Sting a Zucchero v roku 2020? Krásna pieseň… Keď ju počúvam, mám husiu kožu… Dvaja magický páni speváci.

“Keď pracujem so Stingom, nikdy nie je nič plánované.” hovorí Zucchero. „Zavolal mi, aby som napísal nejaký taliansky text k piesni, ktorú práve zložil. Hneď sa mi to zapáčilo, tak sme sa rozhodli na tomto duete spolupracovať. Pieseň hovorí o nepokojných časoch, ktoré sme prežívali počas leta 2020, a vyjadruje nádej návratu do normálu.”

„September“ sa zrodil ako reakcia na pandémiu, vysvetľuje Sting, „keď boli všetky dni rovnaké a my sme hľadeli na september ako na moment, v ktorom sa všetko skončí, keď príde dážď a všetko umyje. Pieseň mala v ušiach veľmi taliansku melódiu a myslel som, že zavolám Zuccherovi a požiadam ho, aby napísal pár veršov v taliančine a zaspieval si pieseň so mnou. Sme priatelia už viac ako 30 rokov, takže sa mi to zdalo prirodzené.”

Adelmo Fornaciari známy pod umeleckým menom Zucchero Fornaciari alebo len Zucchero, je taliansky spevák-skladateľ a hudobník. Jeho umelecké meno znamená v taliančine „cukor“, a zvolil si ho, pretože ho tak v detstve volala učiteľka. Jeho hudba je ovplyvnená žánrami ako je gospel, soul, blues či rock. Na konte má tiež balady a rytmické R&B-boogie skladby. Je označovaný za „otca talianskeho blues“, pretože tento žáner v Taliansku preslávil. Je jedným z mála európskych umelcov žánru blues, ktorí sa ešte stále tešia z medzinárodného úspechu.

Počas svojej kariéry predal viac ako 60 miliónov nahrávok po celom svete a jeho medzinárodne najúspešnejšie single sú „Diamante“, „Il Volo/My Love“, „Baila (Sexy Thing)/Baila morena“ , a duet “Senza una donna (Bez ženy)” s Paulom Youngom. Získal množstvo ocenení. Spolupracoval a vystupoval s mnohými známymi umelcami, vrátane Erica Claptona, Jeffa Becka, Briana Maya, Milesa Davisa, Ray Charlesa, BB Kinga, Stinga, Bona, Paula Younga, Petra Gabriela, Luciana Pavarottiho a Andrea Bocelliho.

Veľa iných informácií – hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Darčekový set štýlová šalka spolu s knihou
Naše zápisníky
Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *