Nádherná Sophia Loren – 1. časť – detstvo a mladosť

Nádherná Sophia Loren – 1. časť – detstvo a mladosť

Sophia Loren a jej životný príbeh je tak bohatý na udalosti, na vrcholy ale aj pády, že je problém zhrnúť ho do pár riadkov… Veľa o nej vieme, myslím však, že je toho ešte viac, čo nevieme. Postupne vám Sophiu a jej život aspoň v pár zaujímavých článkoch priblížim, pretože hovoríme o naozaj obdivuhodnej žene.

Sophia Loren – jej detstvo

Narodila sa 20. septembra 1934 v Ríme a jej rodné meno bolo Sofia Villani Scicolone. Napriek turbulentným vzťahom sa jej rodičom narodila v roku 1938 ďalšia dcéra – jej mladšia sestra.

Detstvo Sophie nepatrilo k tým veľmi šťastným. Jej otec sa odmietol oženiť s matkou svojich detí a tak vyrastali bez finančnej podpory. Svoje meno Sofia dostala po babičke z otcovej strany, jej babička z matkinej strany ju tak odmietla volať a pre ňu bola od mala iba „Lella“. S ňou bola Sophia v úzkom kontakte, keďže vyrastala u nej, neďaleko Neapola v mestečku Pozzuoli.

Rodičia

Matka Sophie, Romilda Villani, bola rovnako krásna, ako jej dcéra. Hrala na klavíri a bola veľmi ctižiadostivá aj ako herečka. Dostala ponuku odísť do Hollywoodu, zabránila jej v tom jej matka. Krátko na to Romilda Villani otehotnela. V jej šľapajách neskôr pokračovala jej dcéra. Otec Sophie sa nezachoval veľmi ušľachtilo, keď opustil svoju rodinu a ani ju nepodporoval, mal však ušľachtilý pôvod po svojich predkoch a Sophia, keby chcela, mohla používať titul markíza.

Počas druhej svetovej vojny bolo mesto Pozzuoli, kde Sophia vyrastala, často bombardované. Bolo to kvôli prístavu a kvôli továrni na muníciu, ktorá sa tam nachádzala. Počas jedného z náletov sa Sophia utekala ukryť do najbližšieho krytu, ale cestou ju zasiahli črepiny. Bola zranená a na brade jej zostala jazva. Po tejto príhode sa rodina odsťahovala k vzdialeným príbuzným do Neapola a až po skončení vojny sa vrátili späť k babičke do Pozzuoli.

Dom starej mamy v Pozzuoli

Sophia Loren – mladosť

Napriek tomu, že žila v nekompletnej rodine a na brade mala jazvu ako pozostatok vojny, ako tínedžerka sa začala zúčastňovať súťaží krásy. Tak sa začala jej kariéra, keď sa v roku 1950 (ako 15-ročná) stala finalistkou súťaže krásy Miss Italia a vyhrala titul „Miss Elegance“. Jednou z cien, ktoré sa jej podarilo vyhrať bola aj letenka do Ríma, ked sa jej podarilo presadiť ako modelke a zmenila si meno na Sofia Lazzaro. Pod týmto priezviskom sa ambiciózna mladá žena zapísala aj na taliansku národnú filmovú školu. Meno Sophia Loren si dala až neskôr. Kedy to bolo? Dočítate sa v ďalšom z našich článkov.

Veľa iných informácií – hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Darčekový set štýlová šalka spolu s knihou
Naše zápisníky
Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *