Talianske hudobné hity a ich interpreti – NO. 10 – Al Bano a jeden smutný príbeh

Talianske hudobné hity a ich interpreti – NO. 10 – Al Bano a jeden smutný príbeh

Al Bano a Romina

Al Bano a Romina Power sa zobrali v lete 1970 a rozviedli sa po 29 rokoch v roku 1999. Svoju hudobnú kariéru spolu zdieľali takmer 30 rokov. Majú syna Yariho (1973) a tri dcéry: Ylenia Maria (1970), Cristel Chiara (1985) a Romina Iolanda (1987). Al Bano má okrem 4 detí s Rominou ďalšie dve – jednu dcéru a jedného syna s priateľkou a herečkou Loredanou Lecciso.

Al Bano a jeho život

Myslím, že neexistuje človek, ktorý by nepoznal aspoň jednu z ich piesní… Vlastným menom Albano Antonio Carrisi, narodený 20. mája 1943, lepšie známy ako Al Bano, je taliansky spevák, skladateľ, herec a vinár. V roku 2016 mu bolo udelené albánske občianstvo pre jeho úzke väzby s touto krajinou. Narodil sa v meste Cellino San Marco (provincia Brindisi), kde dodnes žije. Jeho matka Iolanda Ottino ho pomenovala Albano, pretože keď sa narodil, jeho otec Carmelo Carrisi bojoval v Albánsku za kráľovskú taliansku armádu počas druhej svetovej vojny. Má jedného brata, Franca Carrisiho.

Al Bano a piesne

Na hudobnej scéne sa preslávil v roku 1966. Následne mal niekoľko veľkých hitov. Čoskoro nadviazal hudobnú spoluprácu s Rominou Power (dcéra amerického herca Tyrona Powera), s ktorou sa oženil v roku 1970. Po sobáši nahrali skladbu „Storia di due innamorati“. Takmer tridsať rokov spievali ako duo Al Bano & Romina Power. Ich tvorba bola populárna najmä v Taliansku, Rakúsku, Francúzsku, Španielsku, Bulharsku, Rumunsku, Grécku a Nemecku. V roku 1982 sa zúčastnili na hudobnom festivale v Sanreme s piesňou „Felicita“, ktorá sa umiestnila na druhom mieste. Al Bano sa vrátil na hudobný festival v Sanreme v roku 2007, kde zaspieval pieseň „Nel perdono“, ktorá sa umiestnila na druhom mieste. Al Bano stále cestuje po celom svete, je stálicou talianskej televízie a má veľké množstvo fanúšikov, ktorí veľmi pozorne sledujú jeho kariéru.

Al Bano a smutný príbeh

Životy Al Bana a Rominy boli ovplyvnené veľkým nešťastím – ich najstaršia dcéra Ylenia bez stopy zmizla v New Orleans v roku 1994. Nikdy sa nenašla a mnohí veria, že to bola práve táto tragédia, ktorá pár rozdelila. Koniec ich manželstva nastal koncom 90. rokov, kedy sa rozišli aj pracovne.

Viac sa o tomto slávnom talianskom spevákovi dočítate v knihe Taliansko a láska majú 3 spoločné veci s podnázvom “Životný štýl”, ktorú nájdete v našom E-shope.

Kúpte si tlačenú knihu v E-shope

O ňom a o veľa iných veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

V našom E-shope vás čaká tiež tlačená kniha zameraná na krásy talianskej gastronómie… Sprievodca talianskou gastronómiou a jedlami, chuťami, vôňami a spomienkami, od predjedla až po dezert, ale nielen to… Nájdete tu okrem iného až 88 receptov, ktoré sú doplnené krásnymi fotografiami. Recepty zvládne aj začínajúci obdivovateľ talianskej kuchyne a ingrediencie sú ľahku dostupné. Stačí vyskúšať. Knihu si môžete objednať v našom E-shope. K objednávke posielame malý darček zadarmo.

kniha
Kniha o talianskej gastronómii s receptami

Ďalšie informácie – hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha o cestovaní po Taliansku

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

textil
Textilné darčeky
Naše zápisníky
knihy
Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *