Rybí trh – nakupujem, nakupujeme, nakupujete

Rybí trh – nakupujem, nakupujeme, nakupujete

Rybí trh v Taliansku

Vždy keď niekam v Taliansku docestujem, jedna z prvých vecí, ktorú si musím zistiť je, kde a kedy sa koná trh, po taliansky „il mercato“. Mám to rada, všade samé stánky, veselí predávajúci, ľudia obzerajúci a kupujúci to, čo je v ponuke. Niektoré sú naozaj historické a ich vek je úctyhodný. Trh je miesto, na ktorom sa môžeme skutočne dostať do kontaktu s každodenným rituálom tých, ktorí na tomto mieste žijú.

Rybí trh v Katánii

Objavíme tu gastronomické dobroty, ktoré by sme inde nezohnali. Pre mňa takýmto, priam nezabudnuteľným miestom, bol trh na Sicílii v Katánii. Nachádza sa v centre a hoci je navštevovaný turistami, stále je to miesto, kam chodia nakupovať domáci.

To, čo zažijete na tomto historickom trhovisku, je naozaj zážitok, ktorý zapája všetky zmysly, ale prevažne čuch a sluch! Je tu časť venovaná výhradne mäsiarstvu a stánkom s rybím trhom. V niektorých ohľadoch sa zdá, že sa tu zastavil čas: od kriku ponúk predajcov, až po farby, zvuky a vône, všetko je súčasťou identity tohto mesta.

Skvelý zdroj dokonca aj pre fotografických nadšencov! Ak navštívite Katániu, nemôžete odísť bez toho, aby ste navštívili tieto historické trhy v centre mesta.

Rybí trh

Rybí trh v Gallipoli

Medzi moje zážitky patrí aj každoročná návšteva a prechádzka na rybí trh v starom meste v Gallipoli. Rybári vychádzajú na more, aby priniesli čerstvé a chutné ryby späť na súš. A tie nájdete práve tu. Priestor to nie je veľký, ale garantujem vám, že z jeho návštevy budete mať zážitok.

Okrem týchto dvoch miest som navštívila trhy na veľa ďalších miestach, je ťažké povedať, ktorý je lepší ako tie iné, v každom prípade, nájdite si čas a navštívte ich, a to nielen kvôli nákupom. Uvidíte, ako v týchto „chrámoch“, kde sa zachovalo talianske gastronomické dedičstvo, dnes ľudia žijú od rána do neskorej noci.

Ukážka z knihy Taliansko a láska majú 3 spoločné veci s podnázvom Gastronómia.

Toto aj veľa iných vecí súvisiacich s talianskou gastronómiou sa dozviete v knihe s názvom “Taliansko a láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Gastronómia”.

V našom E-shope na vás čaká tlačená kniha zameraná na krásy talianskej gastronómie… Sprievodca talianskou gastronómiou a jedlami, chuťami, vôňami a spomienkami, od predjedla až po dezert, ale nielen to… Nájdete tu okrem iného až 88 receptov, ktoré sú doplnené krásnymi fotografiami. Recepty zvládne aj začínajúci obdivovateľ talianskej kuchyne a ingrediencie sú ľahku dostupné. Stačí vyskúšať. Knihu si môžete objednať v našom E-shope. K objednávke posielame malý darček zadarmo.

kniha
Kniha o talianskej gastronómii s receptami
Chcete si svoje talianske recepty zapisovať? Stačí kliknúť na obrázok so zápisníkom “Moje talianske recepty” a môžete začať… Buon Appetito!
Pre každého milovníka vynikajúcej talianskej kuchyne štýlová kuchárska zástera v talianskych farbách pre potešenie – po klikutí na obrázok môžete objednávať 🙂

TLAČENÁ KNIHA O TALIANSKU, CESTOVANÍ, VARENÍ A ŽIVOTNOM ŠTÝLE TALIANOV:

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

O veľa iných veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

E-KNIHA PLNÁ TALIANSKYCH RECEPTOV:

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápojeE-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu – nahliadnite dovnútra, pribudli nám novinky:

knihy

Naše knihy

Trendové plecháčiky
Pestré zápisníky

Darčekové perá s nápisom

Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko ♥ srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *