Rustikálny slaný koláč s cviklou ako dobrý začiatok

Rustikálny slaný koláč s cviklou ako dobrý začiatok

Studená voda, vychladené maslo a múka sú tri jednoduché ingrediencie, ktoré sa vo vašich rukách premenia ľahko a rýchlo na chutné a krehké cesto. Je neutrálnej chuti a dá sa s vhodnými surovinami nakombinovať na širokú paletu letných slaných koláčov podľa toho, na čo máte chuť, od baklažánu cez cuketu až po cviklu. Máte istotu, že tieto, často krát skoro až rustikálne koláče, sú vždy chutné, farebné a perfektné ako malé pohostenie alebo predjedlo. Kreativite sa medze nekladú.

Torta salata con barbabietola

Rustikálny pikantný koláč si môžeme nechať v chladničke niekoľko dní prikrytý alobalom alebo strečovou fóliou a pred podávaním ho ohrejeme. Krehké cesto zabalené v strečovej fólii môžeme zmraziť asi na 1 mesiac. Po úplnom vychladnutí môžeme slaný koláč zmraziť surový alebo aj upečený.
Cvilku je možné nahradiť surovou šunkou, sladkými zemiakmi alebo tekvicou.

Recept

Chcete recept na tento zaujímavý, ale pritom jednoduchý slaný koláč? Chcete niečím prekvapiť svojich priateľov alebo rodinu? Tak si vyhrňte rukávy a poďme si spolu pripraviť zdravé slané pohostenie. Stačí, ak si recept zadarmo dáte poslať priamo do svojej mailovej schránky a môžete sa pustiť do jeho prípravy. A ak sa vám náš blog o Taliansku páči, prihláste si odber noviniek, okrem darčeka zadarmo vás čaká raz za týždeň aj nejaká nová a garantujem, že aj zaujímavá, talianska novinka.

E-kniha

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na mojom blogu www.talianskosrdcom.sk… Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

 

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom.

 

 

 

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *