Praktické rady – Taliansko a spôsoby dopravy – 2. časť – lietadlom a vlakom

Praktické rady – Taliansko a spôsoby dopravy – 2. časť – lietadlom a vlakom

Pozrime sa spolu na ďalšie možnosti dopravy:

Taliansko lietadlom

Pre väčšinu ľudí začína cesta do Talianska letom do Talianska. Je veľa letísk, kde môžete pristáť, či už na severe Miláno, Benátky, Pisa, alebo južnejšie Rím hneď s dvomi veľkými letiskami a úplne na juhu v Bari alebo v Brindisi, či na ostrovoch ako je Sicília, Sardínia a iné. Môžete využiť výhody mnohých menších leteckých spoločností, najmä leteckých dopravcov, ktorí lietajú z veľkých európskych miest, ale môžete letieť aj veľkými leteckými spoločnosťami. Môžete dokonca využiť vnútroštátne lety a skrátiť si tak čas premiestnenia sa z jednej destinácia na druhú. Voľba je čisto na vás a na tom, aký plán dovolenky ste si pripravili. Jedno je však isté – na letenkách viete veľa ušetriť, stačí sledovať ceny jednotlivých leteckých spoločností a v určitom bode sa rozhodnúť, že toto je ten správny let pre vás.

Taliansko vlakom

Vynikajúci taliansky národný vlakový systém je pre turistov veľmi obľúbeným spôsobom, ako sa prepraviť z bodu A do bodu B, či sa jedná o jedno denný výlet alebo o dlhodobejší presun v rámci dovolenky. Národná železničná spoločnosť je online na adrese Trenitalia.com – v hlavných svetových jazykoch. Tu si môžete vyhľadať cestovné poriadky a kúpiť si aj lístky. Ak cestujete v lete alebo cez víkend, je rozumné rezervovať si miestenky. Cesta vlakom je vo všeobecnosti ľahká a efektívna.
Taliansko má niekoľko vysokorýchlostných železníc. Trenitalia prevádzkuje Frecciabianca (tieto vlaky dosahujú rýchlosti až 200 km/h), Frecciargento (až 250 km/h) a Frecciarossa (360 km/h). Novinkou je Frecciarossa 1000 s možnosťou dosiahnuť maximálnu rýchlosť 400 km/h. Kto by toto nechcel aspoň raz vyskúšať? Ďalšou možnosťou je využitie služieb súkromných vlakových spoločností, napríklad Italotreno.it, ktoré nezaostávajú v ponuke a kvalite služieb. Ďalšie možnosti cestovania vlakom sa dajú zhrnúť do nasledovných kategórií: InterCity (IC), InterRegionale (IR), Regionale (R) alebo Diretto (D). Mnoho z týchto pomalších vlakov však robí veľa zastávok a nemá klimatizáciu. Cestovný lístok musíte vo veľa prípadoch pred nástupom do vlaku potvrdiť. Na to treba dať pozor. Výhoda? Nie je potrebné si prenajímať auto a sústrediť sa na cestu a šoférovanie, naopak, cesta vlakom môže byť pohodová a plná oddychu.

Toto a ešte oveľa viac sa dočítate v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha v našom E-shope

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcomPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *