Praktické rady – tá správna trefa do ubytovania v Taliansku – 2. časť – kategórie ubytovania

Praktické rady – tá správna trefa do ubytovania v Taliansku – 2. časť – kategórie ubytovania

Aký typ ubytovania si vyberiete?

V Taliansku máte možnosť vybrať si z viacerých možností. Každá má svoje výhody aj nevýhody. Dobre zvážte, čo vyhovuje vašim potrebám.

Je dôležité porozumieť výhodám a nevýhodám rôznych typov ubytovania tak, aby vaša dovolenka bola príjemne stráveným časom. Toto je prehľad základných typov ubytovania v Taliansku:

Hotel

Ak budete bývať v meste, je pravdepodobné, že si vyberiete hotel. Podobne ako v iných krajinách, taktiež v Taliansku je kvalita hotela hodnotená počtom hviezdičiek. Napriek tomu si vždy preverte, či daný hotel spĺňa to, čo očakávate. Môže sa vám stať, že hotel bude kvalitný, bude mať bazén a iné vybavenie, bude mu však chýbať klimatizácia, ktorú vy považujete za dôležitú. Väčšina hotelov v Taliansku sú malé rodinné podniky, nie je to však pravidlo, nájdete samozrejme aj veľké hotelové reťazce. Ja vždy urednostňujem rodinné zázemie, je však na každom z vás, čo viac preferuje.

Hostel

Kedysi typ ubytovania vhodný skôr pre mladších turistov. Dnes sa mení štandard hostelov a častokrát tu nájdete súkromné izby s vlastnou kúpeľňou za výbornú cenu. Stačí poriadne preštudovať ponuku hostela a recenzie.

Vila

Áno, v Taliansku je veľa možností prenajať si súkromnú vilu. Je to výhodné hlavne v prípade, že cestujete jako väčšia skupina. Zvyčajne umožňujú samostatné stravovanie, čo vám umožní ušetriť peniaze za reštaurácie.

Agroturistika

Obľúbeným ubytovaním v Taliansku je „agroturistika“ alebo inak dovolenka na farme, v podstate jedna z foriem Bed & Breakfast. Pre mňa najpríjemnejšie strávený pobyt, pretože máte k dispozícii luxus hotela s raňajkami, ste však v priamom kontakte s domácimi a máte tak možnosť nadviazať úžasné rozhovory a kontakty. To nehovorím o tom, že veľa fariem dnes ponúka kurzy varenia, ochutnávky vín a iné zaujímavé špecialitky. Ubytovanie sa môže pohybovať od rustikálneho po luxusné. Talianska vláda v roku 1985 vytvorila program agroturistiky s cieľom povzbudiť renováciu fariem a poskytnúť daňovú motiváciu poľnohospodárom. Podľa mňa, veľmi múdre.

Bed & Breakfast

Tak ako v iných krajinách, tento druh ubytovania zvyčajne ponúka autentický miestny zážitok. Je to vaša šanca viac komunikovať s miestnymi obyvateľmi, pretože majitelia zvyčajne žijú na mieste. Niekoľko historických palácov a budov bolo premenených na ubytovanie tohoto druhu. B & B sú často lacnejšie ako hotely, takže ak máte menší rozpočet, môže to byť skvelá voľba. Samozrejme, raňajky sú zahrnuté v cene – ako už názov napovedá – a Taliani pripravujú skvelé raňajky. Neochutnáš, neuvěříš…

Apartmány

Môžete si prenajať apartmán a zažiť tak viac nezávislosti. Prenájom bytu je v skutočnosti veľmi cenovo dostupnou možnosťou, najmä ak cestujete s väčšou skupinou. Za rovnakú cenu ako viac hotelových izieb získate niekoľko spální, kuchyňu, kúpeľne (vždy si dávam pozor, aby při väčšej skupine bolo kúpelní viac, minimálne dve) a ďalší obytný priestor. Prenájom má veľký význam aj pre rodiny s deťmi. Môžete pripravovať vlastné jedlá a návšteva potravinových trhov je skvelým miestnym zážitkom.

Veľa iných informácií o cestovaní po Taliansku od severu až po juh nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *