Apúlia je prvá! Nasleduje Toskánsko a Sardínia.

Apúlia je prvá! Nasleduje Toskánsko a Sardínia.

O čom je reč? V mesiaci júl 2021 zverejnil taliansky Národný systém ochrany životného prostredia informáciu, ktorá vychádza z jeho kontrolných a monitorovacích prác. Jedná sa o kvalitu vody v mori z pohľadu kúpania sa.

Apúlia je najlepšia!

Voda na kúpanie v Apúlii je najlepšia v Taliansku – Apúlia sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku, ktorý sa venuje kvalite vody z pohľadu kúpania sa a potápania sa. Hneď po Apúlii nasledujú Toskánsko a Sardínia.

Niekoľko faktov priamo z talianskej tlače:

V Apúlii, asi na 1000 kilometroch pobrežia, bolo identifikovaných 676 úsekov určených na kúpanie. Oficiálna klasifikácia, ktorá sa týka štvorročného obdobia 2017-2020, zdôrazňuje, že apúlske morské a pobrežné vody určené na kúpanie dosiahli klasifikáciu vynikajúci v 99,9 % z celkového počtu kontrolovaných bodov. A to je už čo povedať…

Na víťazstve regiónu Apúlia sa okrem ľudskej snahy určite podieľa hlavne sila veľkorysej prírody. Kto už Apúliu navštívil, vie o čom hovorím. Okrem krištáľovo čistej vody a prekrásnej prírody tu nájdete aj dobrých ľudí, čo dnes nie je až také bežné.

Ja som sa zamilovala práve do tohto prekrásneho miesta. Ktoré miesto v Taliansku je práve to vaše NAJ a prečo?

Veľa iných informácií o cestovaní po Taliansku od severu až po juh nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.png

 2 thoughts on “Apúlia je prvá! Nasleduje Toskánsko a Sardínia.”

  • Ano, Apulie je nejkrásnější ! Již druhým rokem prožíváme dovolenou v Ugentu a jeho nádherných plážích! Moře fantastické, pláže rozmanité a úchvatné, místní lidé? Neskutečně milý a dobrosrdecni! Ano, Apulie je nejkrásnější!!!!

    • Ugento a jeho pláže sú nádherné, u nás vedie Lido Marini… vždy keď prídem na pláž, tak onemiem z toho, aké je to more krásne 🙂 a s ľuďmi máte pravdu – milí a úprimní, rada sa tam vraciam a čerpám odtiaľ veľa energie 🙂 na ktorú pláž chodíte v Ugento?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *