Nádherná Sophia Loren – 2. časť – láska ku Carlovi

Nádherná Sophia Loren – 2. časť – láska ku Carlovi

Sophia Loren. Myslím, že je najznámejšou herečkou pochádzajúcou z Talianska. Veď kto by ju nepoznal? Dosiahla medzinárodný úspech a je oslavovaná ako jedna z najkrajších a najzaujímavejších žien na svete.

Prvé stretnutie – Sophia Loren a Carlo Ponti

Ako 17-ročná sa stretla s o 22 rokov starším talianskym filmovým producentom Carlom Pontim, ktorý ju povzbudil, aby si zmenila meno na Sophia Loren. V roku 1953 získala svoju prvú hlavnú filmovú úlohu vo filme Aida. Peniaze zo svojho prvého filmového angažmá použila na to, aby vyplatila peniaze svojmu otcovi a ten za ne udelil právo mladšej dcére, Sophiinej sestre, používať svoje priezvisko Scicolone, aby sa viac nemusela cítiť a byť šikanovaná ako nemanželské dieťa. Krásne gesto, však?

Záber z jedného z jej filmov

Láska a trápenie

Producent Carlo Ponti bol prítomný v živote Sophie od jej prvých dní hereckej kariéry. Láska to bola prenáramná. Sophia celý život túžila po tradičnom manželstve, po ktorom by nasledovala rodina. Bohužiaľ sa tradičného obradu nedočkala. Keďže katolícka cirkev neuznala jeho rozvod, Ponti bol stále oficiálne ženatý. Bol dokonca obvinený z bigamie a Sophiu označili ako „konkubínu“.

Dokonca sa kvôli tomu vzdala talianskeho občianstva a veľkú časť svojho života trávila mimo svojho milovaného Talianska. Pre taliansku krásku to bolo mimoriadne ťažké, veľmi jej chýbali blízki a krajina, ktorú vždy nazývala domovom. Jej manžel ju často vyviezol na vrchol švajčiarskeho priesmyku St. Gotthard Pass, aby si prezrela taliansku krajinu v diaľke.

Iní muži?

V prípade vzťahu Sophie s hercom Petrom Sellersom sa dá hovoriť o neopätovanej láske. Stalo sa a počas nakrúcania jedného z filmov sa Peter do Sophie bezhlavo zamiloval. Dokonca opustil svoju vtedajšiu manželku, aby mohol dvoriť Sophii. Bohužiaľ, Sophia sa vyjadrila, že láska nie je z jej strany opätovaná a že je to celé len „smutný klam“.

Matka dvoch synov

Sophia sa stala úžasnou mamou dvom synom. Carlo Ponti Jr. sa narodil v roku 1968 a mladší Edoardo Ponti v roku 1973. Bohužiaľ, v roku 1977 sa Sophia spolu so svojim Carlom stali opäť neslávne slávni. Prvý krát to bolo kvôli problémom s manželstvom, teraz to je kvôli daňovým únikom, z ktorých bol Carlo obvinený a tiež kvôli pašovaniu. Na svojich cestách Sophia previezla mnohé diela z Pontiho neoceniteľnej umeleckej zbierky z Talianska do Francúzska. O 13 rokov neskôr vláda stiahla svoje obvinenia.

Láska až po hrob…

Sophia žila po boku Carla Pontiho až do jeho smrti v roku 2007. Napriek všetkým kontroverziám a prekážkam Sophia a Carlo pokračovali v spoločnom živote ako muž a žena. Zdieľali krásny život po boku svojich dvoch synov Carla Jr. a Edoarda.

Prvý diel článku si prečítajte tu:

Nádherná Sophia Loren – 1. časť – detstvo a mladosť

O Sophii Loren a tiež o veľa iných veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob “la dolce vita” sa dočítate v novej tlačenej knihe z knižnej série “Taliansko a láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Životný štýl”. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Taliansko a láska
Kniha s podnázvom “Životný štýl” čaká v našom e-shope…

Ďalšie zaujímavosti, hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Darčekový set štýlová šalka spolu s knihou
Naše zápisníky
Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *