Legendárna a nádherná Sophia Loren – 3. časť – aká vlastne bola?

Legendárna a nádherná Sophia Loren – 3. časť – aká vlastne bola?

Sophia Loren. Zo svojich skromných začiatkov v chudobnom a vojnou zničenom Taliansku sa dostala do absolútnych výšin hollywoodskej elity. Nie len ako herečka, ale aj modelka, speváčka, podnikateľka, kuchárka, manželka, matka a mnoho iného.

Tréma? Tréma.

V tom čase bolo bežné, že herci a herečky okrem hrania vo filmoch vystupovali aj na javisku. Toto ale nebol prípad Sophie. Dôvod je veľmi jednoduchý – mala tak obrovskú trému, že nebola schopná hrať „na živo“ na javisku a rozhodla sa hrať iba vo filme, čo ju nesmierne bavilo. Hoci bola Sophia na svoj úspech vždy hrdá, v osobnom živote mala obrovský problém – dokonca sa nedostavila na ceremoniál odovzdávania Oscarov, pretože sa bála, že od trémy omdlie.

V roku 1958 získala svoju prvú zmluvu na 5 snímkov s americkým Paramount Pictures. Keďže to celé prišlo nečakane rýchlo, Sophia sa počas hrania vo filmoch učila rozprávať po anglicky. Bola naozaj usilovnou a vytrvalou študentkou. Používala dokonca kartičky s foneticky napísanými slovami.

Sophia nebola len vynikajúca herečka, ale dokázala krásne a melodicky spievať. Jej duety s hercom Petrom Sellersom dokonca obsadili miesto v TOP 20 v britských hudobných rebríčkoch.

Vôňa Sophia

Medzi dôležité míľniky v Sophiinom živote patrí jednoznačne jej prvenstvo ako celebrity v uvedení vlastnej vône s menom Sophia na trh. V dnešnej dobe sa zdá, že každá celebrita má svoju vôňu, v tej dobe to však tak nebolo. Sophia vytvorila v tejto oblasti jednoznačný precedens. Veď čo môže byť viac očarujúcejšie ako elegantná vôňa, ktorá predstavuje štýl, ženskosť, pôvab a eleganciu svojej menovkyne?

Sophia nie je len synonym pre talentovanú modelku, herečku, speváčku, ženu s ušľachtilým pôvodom, medzinárodne uznávanú celebritu, ktorá ako prvá vydala svoju charakteristickú vôňu, ale do tohoto zoznamu pribudlo aj označenie talentovaná kuchárka. Napísala tri kuchárske knihy, ktoré obsahujú recepty, ktoré jej odovzdala jej stará mama z matkinej strany.

Včera, dnes a zajtra

K výročiu jej osemdesiatych narodenín vychádza jej životopis s názvom „Sophia Loren – Včera, dnes a zajtra“. Táto kniha nahliada skôr do zákulisia. Cez ňu spoznáte túto zaujímavú ženu aj v inom svetle, ako je žiara reflektorov. Od detstva prežitého bez otca, neskôr aj v hrôzach druhej svetovej vojny, sa dostanete k prvým úspešným krôčikom v rímskych štúdiách Cineccita, ale aj k ďalšej prekážke v podobe vzťahu so ženatým mužom. Prečítate si o sile priateľstva, prežijete radostnú oscarovú noc. Hlavne však spoznáte lásku vo všetkých jej podobách: lásku materskú, rodinnú, lásku k rodnej zemi a najmä hlbokú lásku k životu, k práci, z ktorej sa v priebehu rokov stala neoddeliteľná súčasť herečkinho života. Táto kniha určite stojí za prečítanie. Sophia v nej nevtieravým spôsobom poukazuje na to, že keď niečo chceme, stačí sa držať nádeje, ísť za svojim snom a aj tie najmenej reálne sny sa môžu stať skutočnosťou. Ona a jej život sú toho jasným príkladom.

Život pred sebou

V roku 2020, vo veku 84 rokov, vychádza nový film v hlavnej úlohe so Sophiou. Film režíruje jej mladší syn Edoardo. Názov je “Život pred sebou” – “La vita davanti a sé” – „The Life Ahead“. Vo filme hrá osobu, ktorá prežila holokaust v prímorskom mestečku v Taliansku. Jej postava otvára škôlku a následne pomáha 12-ročnému senegalskému dieťaťu z ulice Momo. Čo dodať na záver? Snáď len: Viva Sophia!

O Sophii Loren a o veľa iných veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v novej tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Taliansko a láska
Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

Ďalšie informácie – hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Darčekový set štýlová šalka spolu s knihou
Naše zápisníky

Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *