Moje Lido ♥ Marini – časť 1. – rozprávkovo krásna pláž v Apúlii

Moje Lido ♥ Marini – časť 1. – rozprávkovo krásna pláž v Apúlii

Leto na zlatej pláži s krištáľovo priezračným morom? Leto v raji?

Chcete zažiť leto plné pozitívnych emócií? Chcete, aby jedinou vašou starosťou bolo to, či príliv dosiahne až k nohám vášho plážového ležadla? Leto plné fantastického jedla, najlepšej talianskej zmrzliny a famóznych dezertov? Leto s názvom „DOKONALÝ RELAX“

Exotický pocit panensky nedotknutých pláží

V tom prípade vitajte v dolnom Salente, v Lido Marini, v letovisku, ktoré leží na rozsiahlom pobreží a poskytuje takmer exotický pocit panensky nedotknutých pláží.

Letovisko Lido Marini je považované za jedno z najlepších v Salente, je pre neho charakteristické pokojné a plytké more s mäkkým piesčitým dnom, ktoré je ideálne na to, aby sa vaše deti mohli bez obáv hrať vo vode a v piesku v úplnom bezpečí a pokoji. Dlhé široké pláže ponúkajú veľa priestoru a sú chránené piesočnými dunami a stredomorskými krovinami (myrty, kapary, rozmaríny) s rozsiahlymi olivovými hájmi. Tak zriedkavé dlhé neprerušované pláže, úplne nezastavané budovami.

Sezónne letovisko

V mestečku nájdete niekoľko reštaurácií, barov, obchodníkov s rybami a potravinami, aj keď pozor, toto je skutočné letovisko – čiže viac sezónne a väčšina prevádzok je otvorená iba v letných mesiacoch.

Lido Marini je relatívne nové turistické letovisko, ale ponúka turistom celý rad pohostinských a stravovacích služieb, ako aj súkromné ​​apartmány na prenájom a prázdninové domy, hotely, penzióny, reštaurácie. V Lido Marini máte nesmierne veľa možností ubytovania – podľa vkusu aj rozpočtu.

Či ste náročný turista, ktorý hľadá vilu s bazénom a súkromným parkovaním, alebo rodina, čo radšej ušetrí peniaze a prenajme si útulný byt, čo by kameňom dohodil od mora a ide pešo aj s deťmi priamo na pláž. Tiež skupiny priateľov si tu nájdu to svoje. Pozor – jedná sa skôr ale o pokojné rodinné letovisko…
Rovnako ako všetky prímorské letoviská zamerané na cestovný ruch, aj Lido Marini má dôležitú promenádu, ktorá ponúka turistom dlhé prechádzky pod holým nebom v úplnom pokoji a so šumením mora v pozadí.

Čo okrem oddychu si želáte?

V smere na S.M. Leuca sa piesočnatá pláž strieda s veľmi nízkymi útesmi s doslova krištáľovo priezračnou vodou. Prítomnosť bezplatných pláží uspokojuje potreby tak „šetrného“ turistu ako aj „prémiového“ turistu. Svoje si tu nájdu aj milovníci podmorských športov, ako sú podvodný rybolov a šnorchlovanie, a vzhľadom na priezračnosť morských vôd, obľúbené sú aj potápačské výlety a fotografovanie pod vodou.
Ďalším znakom letoviska Lido Marini sú takzvané „plytčiny Ugenta“ („Secche di Ugento“), ktoré kedysi spôsobili početné stroskotania obchodných lodí, o čom dnes hovorí veľké množstvo podmorských archeologických nálezov.

Čo sa dá robiť v Lido Marini?

Môžete podnikať tiché a dlhé prechádzky po Lungomare Nazario Sauro, alebo zvoliť Lungomare Rubichi. Táto promenáda je živšia. Či jedna alebo druhá, obe sú ako stvorené na prechádzky párikov alebo rodín s deťmi s kočíkom, najmä večer, aby si mohli vychutnať chlad, ktorý ponúka more a morský vetrík v blízkosti promenády.
Lido Marini ponúka turistom niekoľko platených pláží (okrem iných sú to Zona Franca Lounge Beach a Lido Playa Blanca), kde sa konajú akcie takmer denne, najmä v najrušnejšom turistickom období. Medzi platenými podnikmi sú veľké priestory bezplatných pláží.

V Lido Marini nájdete množstvo stravovacích zariadení pre každého – pre rôzne chute a aj v rôznych cenových kategóriách: reštaurácie, pizzerie, trattorie, cukrárne.
Návšteva „Pasticceria Martinucci“ je nevyhnutnosťou pre každého turistu v letovisku Lido Marini, je to návšteva sladkého raja so širokým výberom domácej zmrzliny a všetkých druhov dezertov.

Lido Marini (Li Marini v nárečí Salento) je považované za jedno z najkrajších prímorských stredísk v celom Salente.

Časť Ugento – jazero v tvare srdca

V severozápadnej časti patriacej Ugentu je zaujímavou prítomnosť hydrografickej panvy s nárečovým názvom „Spunderati“ patriacej do siete povodí Marina di Ugento, ktorá je prepojená kanálmi okolo pobrežného pásu medzi prístavmi Lido Marini, Torre Mozza a Torre San Giovanni. V blízkosti oblasti sa nachádza vegetácia typická pre močaristé a brakické prostredie, ako aj domáca a sťahovavá fauna (kačice divé, čajky, volavky šedé). Rybolov v umelých jazerách je zakázaný, takže aj keď uvidíte ostatných, ktorí sa tomu venujú, dávajte pozor, aby ste sa vyhli vysokým pokutám. Jazero v tvare srdca ♥ je niečo prekrásne a vynikne hlavne na fotografiách z hora.

Pokoj alebo zábava?

Silnou stránkou tohto nádherného letoviska je, že má oveľa pokojnejšiu povahu, ako okolité strediská, ponúka dnes tak vzácny oddych, pričom je to zároveň čo by kameňom dohodil od tých najživších centier zábavy vybavených službami všetkého druhu: nielen Torre San Giovanni (9 km), ale aj prekrásne Gallipoli (33 km) a Santa Maria di Leuca (18 km), ktoré sú oveľa bohatšie na nočné kluby a diskotéky.

Ak ste veľká rodina alebo mladí ľudia, ktorí nechcú ísť domov s príliš vyprázdnenými vreckami, Lido Marini je (zatiaľ) ideálne, pretože kombinuje relax s ekonomickým pohodlím v nádhernej krajine obrovskej hodnoty.

Ešte váhate? Lepší spôsob, ako sa odpojiť od každodenného stresu, nenájdete… Vyhrievať sa na slnku a pohodlne ležať na zlatej pláži s jemným pieskom. A pred očami jedinečná – nekonečne modrá panoráma. Nie, nie je to obloha, ale more, ktoré si však mýli svoju priehľadnú farbu s farbou nebeského plášťa. Ponorte sa do toho bezhraničného raja. A jedna praktická informácia – sezóna tu môže trvať kľudne od mája do októbra…

Ak ste človek, ktorý dlho neobstojí na jednom mieste a máte chuť okrem relaxu na najkrajšej pláži v širokom ďalekom okolí sa pozrieť aj do okolia a spoznať aj druhú stranu mince, ukážem vám, kde všade sa z Lido Marini dá vycestovať na pohodové a nenáročné jednodenné výlety autom. Stačí, ak nazrieš do nášho cestovateľského E-denníka s mapou… Má 3 časti:

  1. časť – jednodenný výlet pobrežím Iónskeho mora
  2. časť – jednodenný výlet do stredozemia
  3. časť – jednodenný výlet pobrežím Jadranského mora

V ďalšom článku vám priblížim pár informácií práve o tychto miestach…

Praktický cestovateľský E-denník s mapou na stiahnutie v našom E-shope – Lido Marini, Apúlia vrátane troch jednodenných výletov do okolia

Ak sa rozhodneš naplánovať si v budúcnosti dovolenku v Apúlii, na Lido Marini alebo niekde blízko, neváhaj a stiahni si jeden z našich Cestovateľských E-denníkov s mapou práve z tejto oblasti. Prevedieme ťa všetkým, čo oslovilo nás, veríme, že ti to pomôže pripraviť si vlastný plán cesty alebo v kľude “okopírovať” ten náš – už overený našimi cestovateľskými topánkami po Taliansku. E-denník je k stiahnutiu jednoducho v našom E-shope v časti E-itineráre.

Cestovateľský E-denník s mapou – časť Lido Marini, Apúlia – vo formáte PDF si môžete stiahnuť v našom E-shope v časti E-itineráre.

Ak máte záujem sa inšpirovať a pozrieť sa na viac nami overených itinerárov, pozrite sa na našu E-knihu s názvom “Klub cestovateľa Talianskom” – jedná sa o ekonomicky výhodné sumárne elektronické vydanie 15 overených itinerárov od severu po juh.

V tejto E-knihe, ktorá má 240 strán, nájdete:

  • 7 regiónov Talianska od severu po juh
  • 15 odskúšaných itinerárov so 40 výletmi
  • 47 originálnych máp s označením smeru
  • a okolo 350 plnofarebných fotografií

Veľa iných informácií o cestovaní po Taliansku od severu až po juh nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *