Balíme sa do Talianska – 1. časť – podľa ročných období

Balíme sa do Talianska – 1. časť – podľa ročných období

Každý rok, keď sa pripravujem na svoju taliansku dovolenku, mám tú istú dilemu, čo si zbaliť so sebou. Verím tomu, že to nie som iba ja… Čo je pri rozhodovaní dôležité? Nezabúdať na niekoľko základných informácií o talianskej klíme, kultúre a spoločnosti… Vždy sa snažím baliť úsporne, nie vždy sa mi to bohužiaľ podarí. Samozrejme záleží na spôsobe dopravy, aký zvolíte – je rozdiel naložiť batožinu pred svojim domom do vášho auta a docestovať až na miesto určenia a iné je cestovať napríklad vlakom a prekladať kufre z a do vlaku. Tiež je rozdiel ísť na relaxačnú dovolenku k moru a rozdiel na poznávačku do Ríma. Poďme sa spolu zbaliť do Talianska – aj podľa ročných období!

Balíš sa na výlet alebo dovolenku do Talianska? Mám pre teba pár užitočných rád.

Tu je zoznam niekoľkých vecí, ktoré by si mali vždy nájsť cestu do vašej batožiny pre prakticky akúkoľvek cestu do Talianska. Na začiatok uvediem základný zoznam (počet záleží na vás a na dĺžke pobytu):

 • Ľahká bunda alebo kvalitný cestovný sveter
 • Pohodlné, ale pritom módne topánky
 • Cestovné dlhé nohavice alebo sukňa
 • Krajší outfit na večer
 • Nohavice, kraťasy alebo sukne
 • Topy, s krátkym ale aj dlhým rukávom
 • Spodná bielizeň, ponožky
 • Klobúk, čiapka
 • Malý ruksak, ktorý sa pohodlne nosí
 • Fľaša na vodu
 • Malá lékárnička a lieky proti nevolnosti (ak máte sklon k nevoľnosti napríklad počas plavby na lodi)
 • Kozmetika

Zoznam vecí, na ktoré nezabudnúť na leto a na jar:

1/ Väčší šál – praktické príslušenstvo, ktoré môžete využiť na viac spôsobov – či už ako pareo cez plavky alebo namočený do studenej fontány ako osvieženie čela v horúcich letných dňoch. Ak si prenajmete skúter, šál sa vám na prekrytie úst a vlasov bude hodiť.
2/ Akýkoľvek klobúk – praktické prekrytie hlavy, ak ste celý deň na slnku. Zabránite tým nepríjemnému úpalu a jeho následkom.
3/ Tielka – vhodné na vrstvenie oblečenia, kde po tielku nasleduje tričko s krátkym rukávom alebo ľahká košeľa na gombíky. Využijete to hlavne pri návšteve chladnejšieho múzea alebo počas večerného stolovania von pod hviezdami.
4/ Plátenú košeľu – ktorá dokáže byť počas horúcich letných dní príjemným spoločníkom.
5/ Pár ľahkých, základných tričiek – jednofarebné, pruhované alebo s inými základnými vzormi, výstrihom do tvaru „V“ vyzerajú naozaj dobre a nič s nimi nepokazíte.
6/ Opaľovací krém – s primeraným ochranným faktorom, najlepšie takej veľkosti, ktorá sa vám zmestí do kabelky. Určite ho použite ešte predtým, ako vyrazíte do ulíc – minimálne na nos, čelo, krk a plecia – nič tým nepokazíte a vyhnete sa nepríjemnému spáleniu a večerným bolestiam.

Zoznam vecí, na ktoré nezabudnúť na zimu a na jeseň:

V Taliansku sa môže ochladiť, výrazne ochladiť. Sneh však nie je úplne bežný jav – samozrejme mimo severných pohorí pri jazere Como a v Dolomitoch alebo Etny, takže ak sa chystáte navštíviť Taliansko na jeseň alebo v zime, nemusíte sa baliť ako keby ste išli na zimnú guľovačku. V každom prípade, je užitočné si zabaliť:

1/ Vlnenú čiapku do Talianska? – Áno, pomôže vám zostať v teple a zároveň úžasne vyzerať počas chladných veterných dní na prechádzkach po uliciach Ríma.

2/ Ľahkú, ale zároveň teplú bundu – najlepšie prešívaná s dĺžkou mierne zakrývajúcou kríže a zadné partie. Napriek tomu, že je ľahká, udrží vás v teple, vhodné bude, ak je nepremokavá.

3/ Pár členkových topánok – dostatočne pohodlných na celodenné chodenie a zároveň dostatočne teplých, aby sa vaše nohy cítili príjemne.

4/ Pár nohavíc – teplejších, ale dostatočne príjemných na pohyb po meste.

Tlačená kniha – na vaše cesty do Talianska

Veľa iných informácií o cestovaní po Taliansku od severu až po juh nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje…

Malá ochutnávka z E-shopu:

 

Darčekový set štýlová šalka spolu s knihou
Naše zápisníky
Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.png

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *