Laura Biagiotti a voňavé spomienky

Laura Biagiotti a voňavé spomienky

Laura Biagiotti ako súčasť mojej mladosti

Bola som tínedžerka a v tej dobe nebolo veľmi jednoduché zohnať kvalitnú voňavku. Z gymnázia sme v rámci výmenného študijného programu mohli vycestovať na týždeň do Talianska – mala som svoju taliansku spolužiacku z mesta Cesena a ten týždeň bol pre mňa naozaj veľký zážitok. Na výmenu prišla ona ku nám a doniesla mi darček – voňavku Venezia od módnej návrhárky s menom Laura Biagiotti… Bola to moja prvá kvalitná voňavka a len tak na ňu nezabudnem… Úplne si viem tú vôňu aj po rokoch vybaviť v mojej mysli… To boli časy. Teraz je v predaji jej novšia verzia z roku 2011, ja som mala samozrejme tú pôvodnú – z roku 1992.

Venezia

Nová vôňa Venezia je zaradená do kategórie luxusných vôní, s kvetinovo orientálnym nádychom, prevažuje tam predovšetkým jasmín a ruža, ale aj vôňa neodolateľných sliviek. Základ je tvorený vanilkou a santalovým drevom. Nie je určená na bežné denné nosenie, naopak, táto luxusná vôňa je vhodná najmä ako doplnok každej ženy pre slávnostné príležitosti. Je inšpirovaná mestom Benátky, kde sa v minulosti miešali dve kultúry – orientálna z východu a západná kresťanská. Esencia parfému tak má pripomínať atmosféru magického mesta, ktoré v sebe dodnes spája to najlepšie z oboch týchto kultúr. Aj flakón parfému je inšpirovaný typickou architektúrou Benátok, konkrétne kopulou chrámu svätého Marka. Asi sa k nej opäť vrátim. Mne silno pripomína moju mladosť.

Blu di Roma – poznáte?

Momentálne mi robí radosť vôňa, ktorú som si kúpila ako spomienku na dámsku jazdu v Ríme – vôňa Laura Biagiotti Blu di Roma, ktorá čerpala svoju inšpiráciu práve vo večnom meste. Pri nej si často spomeniem na romantické uličky a kúzelné zákutia a na celú nezameniteľnú atmosféru tohoto mesta. Je svieža, vonia po kvetoch a ovocí, samozrejme aj flakón je inšpirovaný Rímom.

Kašmír v módnom priemysle

Laura Biagiotti ale nie je len svet vôní. Parfémy Laura Biagiotti sú celosvetovo rovnako známe a obľúbené ako módne kúsky tejto výnimočnej talianskej návrhárky. Svet módy spoznala Laura Biagiotti vďaka svojej matke, ktorej pomáhala v krajčírstve. Do jeho histórie sa zapísala najmä zaradením vtedy nie príliš populárneho kašmíru medzi materiály používané v módnom priemysle. Prvú vlastnú dámsku kolekciu predstavila v roku 1972 a vyslúžila si prezývku „kráľovná kašmíru“.

Do sveta parfémov potom vstúpila presne o 10 rokov neskôr, jej prvou vôňou bola vôňa Fiori Bianchi. V roku 1988 vznikol ďalší parfém Laura Biagiotti – Roma, ktorý dodnes patrí medzi najpredávanejšie vôbec a dočkal sa ako dámskej, tak aj pánskej verzie. Vône Laura Biagiotti sú plné ľahkých a sviežich tónov, vhodných na denné nosenie v lete, ale aj výraznejšie a zmyselné vonné kompozície, ktoré sú zárukou elegancie a luxusu.

Zo života Laury

Laura Biagiotti sa narodila (1943), aj zomrela (2017) v Ríme. Bola talianska módna návrhárka a zakladateľka domu Biagiotti. Jej matka bola úspešná krajčírka, ktorá v roku 1964 navrhla uniformy pre zamestnancov spoločnosti Alitalia. Ako mladá študentka začala pomáhať v matkinom ateliéri. Počas štúdia archeológie na Rímskej univerzite Biagiotti opustila akademickú kariéru a zamerala sa na módny dizajn. S matkou pracovala niekoľko rokov, počas ktorých spoznala svojho budúceho manžela Gianniho Cignu. Prvý obchod otvorila Laura Biagiotti vo Florencii a svoju prvú módnu prehliadku mala v roku 1972. Dom Biagiottiho je zaradený medzi najväčšie módne domy v Taliansku. Jej produkty zahŕňajú dámske oblečenie, pánske oblečenie, doplnky a hodinky. Počas svojho pôsobenia získala veľké množstvo významných ocenení, talianska pošta dokonca vydala v roku 2002 známku s jej menom v hodnote 41 eurocentov.

Dcéra Lavinia

Dnes v jej šľapajách pokračuje jej dcéra Lavinia Biagiotti Cigna, ktorá vstúpila do rodinného podniku v roku 1997 a v roku 2005 sa stala viceprezidentkou spoločnosti. Od roku 1980 až do svojej smrti v roku 2017 Laura Biagiotti žila a pracovala na rímskom vidieku, v zrekonštruovanom zámku Marco Simone z 11. storočia. Žila tam so svojím manželom Giannim Cignom až do jeho smrti v auguste 1996.

Vedeli ste, že?

Laura a Lavinia Biagiotti ako prvé vytvorili prepojenie medzi módou a športom s cieľom posilniť dva veľké sektory, ktoré podporujú taliansku dokonalosť na celom svete. Na pozoruhodnom finále svojej show v októbri 2000 Laura Biagiotti privítala mnohých šampiónov olympijských hier v Sydney 2000 a nechala ich kráčať po dráhe zahalených do kašmírovej talianskej vlajky. Laura Biagiotti bola prvou talianskou módnou návrhárkou, ktorá investovala do golfu: v roku 1991 otvorila golfový klub Marco Simone, jedno z najkrajších talianskych golfových ihrísk.

Tlačená kniha v e-shope

O Laure Biagiotti a o veľa iných veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v novej tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Taliansko a láska
Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

Ďalšie informácie – hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Darčekový set štýlová šalka spolu s knihou
Naše zápisníky

Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *