La Dolce Vita alias 8 receptov na pohodovejší život – 4. časť

La Dolce Vita alias 8 receptov na pohodovejší život – 4. časť

La dolce vita

“La dolce vita“ je ako mozaika kvality života a skladá sa z mnohých kúskov. Patrí medzi ne napríklad dodržiavanie každodennej rutiny, láska k rodine, k jedlu, spôsob trávenia voľného času, prechádzky, siesta, cit pre módu…
Postupne vás zoznámim s tajomstvom “la dolce vita” alias “sladkého života” tak, ako ho chápu samotní Taliani. Je totiž na nás, ako sa rozhodneme prežiť svoj život. Dá sa prežiť v starostiach, úzkosti a ponáhľajúc sa. Alebo na spôsob „la dolce vita“.

„Ieri è il passato da ricordare, domani è il futuro da sognare e oggi è un regalo da non sprecare.“
„Včerajšok je minulosť, ktorú si treba pamätať, zajtrajšok je budúcnosť, o ktorej treba snívať a dnešok je dar, ktorý netreba premrhať.“

Tu sú 2 z 8 odporúčaní, ako nás taliansky životný štýl môže naučiť viac si vážiť svoj život. Posúďte sami.

La dolce Vita Numero #7 – “Bella figura”

Bella figura, alebo ako si udržať svoj štýl. V preklade to znamená „dobrá postava“. Nie je to však doslovne myslené ako dobrá postava. Je tu reč o oblečení, o svojom
vyjadrení sa cez oblečenie, cez doplnky. Taliani a móda je úzko prepojené slovné spojenie. Talianska elegancia je schopnosť naplno sa prejaviť a zdôrazniť svoju individualitu. Väčšina Talianov má vrodený zmysel pre estetiku.

la dolce vita

La dolce Vita Numero #8 – “La dolce Vita”

A nakoniec: zabávajte sa ako Taliani: naplno si užite futbal, hudbu, dobrú knihu alebo film. Talianski futbaloví fanúšikovia radi sledujú zápas na štadióne s talianskou
vlajkou v ruke a trikolórou namaľovanou na lícach. Väčšina Talianov sú doslova futbaloví fanatici. Taliani milujú svoju hudbu. A talianska hudba nie je len opera. V mnohých talianskych mestách natrafíte na živé hudobné scény. Taliansko má závideniahodné literárne dedičstvo a môže sa pochváliť dielami ako je Božská komédia od Danteho až po modernú literatúru. V talianskom filme musíte bezpodmienečne poznať jedno meno: Fellini. Filmy Federica Felliniho očarili svet v 60. rokoch minulého storočia. Jeho nezabudnuteľný film, ktorý zobrazuje kúzlo a mágiu Ríma v polovici minulého storočia, sa jednoducho nedá vynechať – La Dolce Vita.

Toto všetko je „la dolce vita“. Toto je spôsob života Talianov. Toto je pohľad do budúcnosti s optimizmom. Takto sa žije v Taliansku. Zrejme by sme sa to mali od nich naučiť. Žilo by sa nám ľahšie.

Kúpte si tlačenú knihu v E-shope

O veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

V našom E-shope vás čaká tiež tlačená kniha zameraná na krásy talianskej gastronómie… Sprievodca talianskou gastronómiou a jedlami, chuťami, vôňami a spomienkami, od predjedla až po dezert, ale nielen to… Nájdete tu okrem iného až 88 receptov, ktoré sú doplnené krásnymi fotografiami. Recepty zvládne aj začínajúci obdivovateľ talianskej kuchyne a ingrediencie sú ľahku dostupné. Stačí vyskúšať. Knihu si môžete objednať v našom E-shope. K objednávke posielame malý darček zadarmo.

kniha
Kniha o talianskej gastronómii s receptami

Ďalšie informácie – hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha o cestovaní po Taliansku

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

textil
Textilné darčeky
Naše zápisníky
knihy
Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.png

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *