La Dolce Vita alias 8 receptov na pohodovejší život – 3. časť

La Dolce Vita alias 8 receptov na pohodovejší život – 3. časť

La dolce vita

“La dolce vita“ je ako mozaika kvality života a skladá sa z mnohých kúskov. Patrí medzi ne napríklad dodržiavanie každodennej rutiny, láska k rodine, k jedlu, spôsob trávenia voľného času, prechádzky, siesta, cit pre módu…
Postupne vás zoznámim s tajomstvom “la dolce vita” alias “sladkého života” tak, ako ho chápu samotní Taliani. Je totiž na nás, ako sa rozhodneme prežiť svoj život. Dá sa prežiť v starostiach, úzkosti a ponáhľajúc sa. Alebo na spôsob „la dolce vita“.

„Ieri è il passato da ricordare, domani è il futuro da sognare e oggi è un regalo da non sprecare.“
„Včerajšok je minulosť, ktorú si treba pamätať, zajtrajšok je budúcnosť, o ktorej treba snívať a dnešok je dar, ktorý netreba premrhať.“

Tu sú 2 z 8 odporúčaní, ako nás taliansky životný štýl môže naučiť viac si vážiť svoj život. Posúďte sami.

La dolce Vita Numero #5 – “Cappuccino”

Taliani pijú veľa kávy. Najčastejšie tradičné espresso. Mliečne kapučíno sa považuje za dokonalý nápoj k sladkým raňajkám. Len si ho neobjednávajte popoludní. Po 11.00 hod. ho pijú v Taliansku naozaj len turisti.

la dolce vita

La dolce Vita Numero #6 – “Objatie”

Taliani sa radi objímajú, bozkávajú, pri každom stretnutí aj rozlúčke, často hovoria komplimenty a dostávajú emocionálnu spätnú väzbu.
Aj toto je „la dolce vita“. Spôsob, ako vyjadriť svoj obdiv. Taliani radi rozprávajú. Vieme dobre, že vyjadrenie svojich emócií namiesto ich potláčania je vždy lepšie pre naše zdravie. Pri rozprávaní majú radi aj trochu telesného kontaktu, napríklad priateľskú ruku na pleci alebo postrapatenie detských vlasov. A všetci vieme, že dotyky sú pre nás dobré, pretože uvoľňujú hormón oxytocín a ten nám prináša príjemný pocit. Ak je niečo, čím sú Taliani známi, teda okrem pizze, je to ich zvyk gestikulovať pri rozprávaní rukami. Existuje celý rad talianskych gest rukami, z ktorých každé niečo znamená. Napríklad, ak niečo chutí lahodne, stlačíme palec a ukazovák k sebe, priložíme si ich k perám a pobozkáme ich.

Kúpte si tlačenú knihu v E-shope

O veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

V našom E-shope vás čaká tiež tlačená kniha zameraná na krásy talianskej gastronómie… Sprievodca talianskou gastronómiou a jedlami, chuťami, vôňami a spomienkami, od predjedla až po dezert, ale nielen to… Nájdete tu okrem iného až 88 receptov, ktoré sú doplnené krásnymi fotografiami. Recepty zvládne aj začínajúci obdivovateľ talianskej kuchyne a ingrediencie sú ľahku dostupné. Stačí vyskúšať. Knihu si môžete objednať v našom E-shope. K objednávke posielame malý darček zadarmo.

kniha
Kniha o talianskej gastronómii s receptami

Ďalšie informácie – hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha o cestovaní po Taliansku

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

textil
Textilné darčeky
Naše zápisníky
knihy
Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.png

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *