La Dolce Vita alias 8 receptov na pohodovejší život – 2. časť

La Dolce Vita alias 8 receptov na pohodovejší život – 2. časť

La dolce vita

“La dolce vita“ je ako mozaika kvality života a skladá sa z mnohých kúskov. Patrí medzi ne napríklad dodržiavanie každodennej rutiny, láska k rodine, k jedlu, spôsob trávenia voľného času, prechádzky, siesta, cit pre módu…
Postupne vás zoznámim s tajomstvom “la dolce vita” alias “sladkého života” tak, ako ho chápu samotní Taliani. Je totiž na nás, ako sa rozhodneme prežiť svoj život. Dá sa prežiť v starostiach, úzkosti a ponáhľajúc sa. Alebo na spôsob „la dolce vita“.

„Ieri è il passato da ricordare, domani è il futuro da sognare e oggi è un regalo da non sprecare.“
„Včerajšok je minulosť, ktorú si treba pamätať, zajtrajšok je budúcnosť, o ktorej treba snívať a dnešok je dar, ktorý netreba premrhať.“

Tu sú 2 z 8 odporúčaní, ako nás taliansky životný štýl môže naučiť viac si vážiť svoj život. Posúďte sami.

La dolce Vita Numero #3 – “Rodina”

Kvalita života Talianov nie je ovplyvnená ani množstvom peňazí. Naopak – najdôležitejšie sú rodinné väzby. Takmer každú nedeľu sa príbuzní stretávajú pri veľkom stole, rozprávajú si novinky, diskutujú o problémoch. Ak potrebujeme peniaze – pomôže rodina, ak nás trápia choroby – pomôžu príbuzní. Rodina nikdy nezradí, prijme a povzbudí. Deti sú milované všetkými. Sú vítané na uliciach, na návštevách, v obchodoch, v kaderníctvach, v reštauráciách.
Čas strávený s deťmi je veľmi cenený. Pocítili sme to osobne, keď sme do Talianska cestovali s dvomi malými deťmi. Tí, ktorí ste to zažili, mi určite dáte za pravdu. Každý Talian miluje svoju starú mamu (nonna) a akékoľvek deti (bambini) vo svojej rodine. Toto je tiež súčasťou „la dolce vita“.

La dolce Vita Numero #4 – “Aperitivo”

Samozrejme, je to aj jedlo. Jedlo je v Taliansku doslova potešením.
Všetko čo najčerstvejšie, práve uvarené, upečené, pestré, farebné. A zelenina, ovocie, mäso, ryby, pečivo, zákusky, víno a káva, to všetko je prítomné v každodennej strave. Žiadne obmedzovanie. „Aperitivo“ je najväčšia talianska inovácia od čias cestovín. V čase od 19.00 do 21.00 hod. si Taliani tradične vychutnávajú pred večerou nápoj s chutnými kúskami na povzbudenie chuti do jedla, známy aj ako „aperitivo“. Zažili sme to prvýkrát v Miláne, keď k drinku Negroni sme si v podstate bez obmedzenia mohli pochutnávať na skvelých jednohubkách od výmyslu sveta. Neskôr sme sa s tým stretávali pravidelne na rôznych miestach v Taliansku.
Veľmi príjemné… Na druhej strane, všade kde sa dá, idú Taliani pešo alebo na bicykli: na pláž, na piknik, do parku, do obchodov. Jednoducho čo najviac pohybu.

La dolce vita

Kúpte si tlačenú knihu v E-shope

O veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

V našom E-shope vás čaká tiež tlačená kniha zameraná na krásy talianskej gastronómie… Sprievodca talianskou gastronómiou a jedlami, chuťami, vôňami a spomienkami, od predjedla až po dezert, ale nielen to… Nájdete tu okrem iného až 88 receptov, ktoré sú doplnené krásnymi fotografiami. Recepty zvládne aj začínajúci obdivovateľ talianskej kuchyne a ingrediencie sú ľahku dostupné. Stačí vyskúšať. Knihu si môžete objednať v našom E-shope. K objednávke posielame malý darček zadarmo.

kniha
Kniha o talianskej gastronómii s receptami

Ďalšie informácie – hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha o cestovaní po Taliansku

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

textil
Textilné darčeky
Naše zápisníky
knihy
Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”
Ďalšie darčekové predmety a výhodné darčekové sety v našom e-shope – stačí kliknúť na obrázok a môžete vyberať…

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.png

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *