Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 5. časť

Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 5. časť

Karavanom po Taliansku

Máte sen vycestovať na dovolenku s rodinou alebo len tak vo dvojici s obytným karavanom? Tak tento sen mala dvojica mojich kamarátov a aj sa im ho podarilo splniť. Že je to dobrodružstvo? Áno, je. Že na začiatku neviete presne, do čoho idete? Áno, neviete. Že sa bojíte, lebo neovládate taliančinu? Ani oni ju neovládali. Tak sa nebojte a poďte si prečítať, ako to zvládli Jarka a Marek… Požiadala som ich, aby popísali svoju cestu, svoje skúsenosti, dobrodružstvá, pozitívne, ale aj tie, ktoré ich doslova zaskočili. Ich rozprávanie je doplnené množstvom krásnych fotografií z cesty ako aj prehľadnými mapami pre lepšiu predstavu o ich dlhej trase. V každom prípade, cesta bola úspešná, vždy si poradili a verte tomu, že budú mať na čo dlho spomínať.

Karavanom po Taliansku

Autá, autá a ešte raz autá

Môjmu manželovi oznamujem cieľ našej ďalšej cesty – ako darček k narodeninám  dostane exkurziu po farme (BIO farma HOMBRE – https://hombre.it/en/) s prehliadkou ich vlastnej výroby syrov. Na miesto prichádzame opäť vo večerných hodinách. Nocľah si tentokrát nachádzame na okraji mestečka pri rodinnej bytovej zástavbe. Je tam obrovské parkovisko, nedaľeko je aj kemping, ale ten už je koncom septembra bohužiaľ zatvorený.
Ráno po prebudení sa rýchlo vychystáme (ešte že si tú kúpeľňu nosíme so sebou).  Vyrážame na farmu Hombre. Okázalý veľkolepý vstup ako v regiónoch Toskánska. Keď to manžel zbadal, tak sa až trochu preľakol, že či to naozaj ideme absolvovať. Otvárajú o 9.00. Bohužiaľ, na mieste zisťujeme, že na prehliadku výroby syrov je nutné sa objednať dopredu. Toto sa nám nepodarilo. Keďže máme čas, vediem manžela ku veľkému hangáru, v ktorom pán Umberto Panini vystavuje svoju súkromnú zbierku Maserati. Vstupné je dobrovoľné. Poviem vám, že keď to manžel zbadal, bol ako malý chlapec. Je tam všetko – od bicyklov, motoriek, až po autá – športové, aj elegantné. Veru aj mne sa to veľmi páčilo. Trávime tam určite viac ako 2 hodiny a tých fotiek, čo si tam manžel robí, neurobil toľko počas celej dovolenky. Krásny zážitok. Odporúčam všetkým – hlavne milovníkom áut, ale aj tým, čo sa v autách až tak nevyznajú. Myslím, že prekvapenie a darček k jeho narodeninám sa podaril :-).

Karavanom po Taliansku

Lago di Garda

Po krásne strávenom doobedí sme sa rozhodli pokračovať v ceste ďalej smerom na Lago di Garda, mesto Sirmione (Zdroj: Taliansko a láska majú 3 spoločné veci, podnázov Životný štýl, strana 66). Na okraji mesta nachádzame super parkovisko medzi bytovými a rodinnými domami. Manžel skladá bicykle, trochu sa ešte posilníme na cestu a vyrážame. Krásnou scenériou a cestičkou popri mori, cez park a popri nádherných vilkách a hoteloch, kde sa dá ubytovať, prichádzame na koniec cesty, ktorá je určená pre autá aj bicykle. Na konci je zaparkovaných toľko bicyklov, koľko som ešte nikdy pokope nevidela a možno už ani neuvidím. Do starého mesta a ku hradu sa dostávame už iba peši. Túlame sa krásnymi historickými uličkami, samozrejme – kupujeme si gelato a obdivujeme krásne kostolíky a obchodíky. Asi po hodinovej prechádzke sa vraciame k bicyklom, ktoré nás čakajú na mieste, kde sme ich nechali. Pomaličky sa vraciame ku karavanu.

Karavanom po Taliansku

Ako to bolo ďalej?

Ak vás to zaujíma, celý itinerár s množstvom farebných fotografií a s podrobným opisom celej 16-dňovej cesty si môžete zakúpiť v našom E-shope.

Uvidíte, že cestovanie karavanom po prekrásnom Taliansku bude nezabudnuteľným zážitkom. Budete mať slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete a budete si užívať krásu tejto neuveriteľnej krajiny podľa vlastných predstáv. Bude to cesta, ktorú si budete vždy vážiť a budete z nej mať veľa nezabudnuteľných spomienok. Tak ako Jarka a Marek. Stačí, že sa ich trasou budete inšpirovať.

Trvanie: 16 dní

Rozsah: 50 strán

Itinerár si môžete zakúpiť v našom E-shope. Stačí, ak kliknete na tento link alebo na obrázok dole a môžete sa ním inšpirovať. Deň po dni si pozriete, ako môže taká dobrodružná cesta karavanom vyzerať. samozrejme, nechýba množstvo farebných fotografií a tiež názorné mapy.

Ak máte chuť začítať sa do niektorej z našich tlačených kníh, tak isto sú k dispozícii v našom E-shope. Dostanete sa tam po kliknutí na tento link alebo na obrázok dole.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Taliansko a láska

 

V našom E-shope nájdete ďalšie zaujímavé veci, týkajúce sa lásky k Taliansku, nech sa páči, vstúpte – kliknutím na tento link.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *