Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 4. časť

Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 4. časť

Karavanom po Taliansku

Máte sen vycestovať na dovolenku s rodinou alebo len tak vo dvojici s obytným karavanom? Tak tento sen mala dvojica mojich kamarátov a aj sa im ho podarilo splniť. Že je to dobrodružstvo? Áno, je. Že na začiatku neviete presne, do čoho idete? Áno, neviete. Že sa bojíte, lebo neovládate taliančinu? Ani oni ju neovládali. Tak sa nebojte a poďte si prečítať, ako to zvládli Jarka a Marek… Požiadala som ich, aby popísali svoju cestu, svoje skúsenosti, dobrodružstvá, pozitívne, ale aj tie, ktoré ich doslova zaskočili. Ich rozprávanie je doplnené množstvom krásnych fotografií z cesty ako aj prehľadnými mapami pre lepšiu predstavu o ich dlhej trase. V každom prípade, cesta bola úspešná, vždy si poradili a verte tomu, že budú mať na čo dlho spomínať.

Karavanom po Taliansku

Postupný návrat na sever

Naša hneď prvá zastávka po krátkej jazde je originálne mestečko plné bielych domov s názvom trulli – Alberobello (Zdroj: Taliansko a láska majú 3 spoločné veci, podnázov Cestovanie, strana 178). Tu parkujeme v kempingu hneď blízko na okraji centra mestečka (Camping dei Trulli di Alberobello). Kemping je maličký, v podstate je to malé parkovisko, kde odstavíte karavan a prespíte. Výhodou je, že ste za 5 minút pešo v centre mestečka. Na miesto prichádzame podvečer. Tým, že už je po sezóne, niektoré domčeky/obchodíky už sú bohužiaľ zatvorené. Prechádzka nám však len prospeje, mestečko má svoje čaro aj podvečer, osvetlené a romantické. Prichádzame až k Bazilike sv. Kozmu a Damiána. V niektorých obchodíkoch je možnosť vyjsť na ich strešnú terasu a pozrieť si toto jedinečné miesto zhora. Nie je na škodu prísť sem večer, cez deň má však tiež svoje čaro.

Večer sa vraciame do karavanu, ráno nás čaká prejazd do regiónu Basilicata do jedinečného mestečka Matera (Zdroj: Taliansko a láska majú 3 spoločné veci, podnázov Cestovanie, strana 158).

Dychberúca Matera

Slnko vychádza nad malebným talianskym vidiekom a my sa vydávame na ďalšiu cestu. Ráno  absolvujeme rýchly nákup v blízkych potravinách a vyrážame. Po príchode do Matery parkujeme blízko starého mesta Sassi di Matera (Parcheggio Via Giuseppe Saragat). Kupujeme si lístok na parkovanie na 3 hodiny, predpokladáme, že to by nám na zbežné pozretie tohoto výnimočného miesta mohlo stačiť. Ako prvé navštevujeme Baziliku svätého Františka z Assisi. V centrálnej časti sa na zemi rozprestiera pestrofarebný koberec z čerstvých kvetov. Von pred bazilikou atmosféru námestia dopĺňa socha tečúcich hodín od Salvadora Dalího.

Ako to bolo ďalej?

Ak vás to zaujíma, celý itinerár s množstvom farebných fotografií a s podrobným opisom celej 16-dňovej cesty si môžete zakúpiť v našom E-shope.

Uvidíte, že cestovanie karavanom po prekrásnom Taliansku bude nezabudnuteľným zážitkom. Budete mať slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete a budete si užívať krásu tejto neuveriteľnej krajiny podľa vlastných predstáv. Bude to cesta, ktorú si budete vždy vážiť a budete z nej mať veľa nezabudnuteľných spomienok. Tak ako Jarka a Marek. Stačí, že sa ich trasou budete inšpirovať.

Trvanie: 16 dní

Rozsah: 50 strán

Itinerár si môžete zakúpiť v našom E-shope. Stačí, ak kliknete na tento link alebo na obrázok dole a môžete sa ním inšpirovať. Deň po dni si pozriete, ako môže taká dobrodružná cesta karavanom vyzerať. samozrejme, nechýba množstvo farebných fotografií a tiež názorné mapy.

Ak máte chuť začítať sa do niektorej z našich tlačených kníh, tak isto sú k dispozícii v našom E-shope. Dostanete sa tam po kliknutí na tento link alebo na obrázok dole.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Taliansko a láska

 

V našom E-shope nájdete ďalšie zaujímavé veci, týkajúce sa lásky k Taliansku, nech sa páči, vstúpte – kliknutím na tento link.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *