Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 3. časť

Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 3. časť

Karavanom po Taliansku

Máte sen vycestovať na dovolenku s rodinou alebo len tak vo dvojici s obytným karavanom? Tak tento sen mala dvojica mojich kamarátov a aj sa im ho podarilo splniť. Že je to dobrodružstvo? Áno, je. Že na začiatku neviete presne, do čoho idete? Áno, neviete. Že sa bojíte, lebo neovládate taliančinu? Ani oni ju neovládali. Tak sa nebojte a poďte si prečítať, ako to zvládli Jarka a Marek… Požiadala som ich, aby popísali svoju cestu, svoje skúsenosti, dobrodružstvá, pozitívne, ale aj tie, ktoré ich doslova zaskočili. Ich rozprávanie je doplnené množstvom krásnych fotografií z cesty ako aj prehľadnými mapami pre lepšiu predstavu o ich dlhej trase. V každom prípade, cesta bola úspešná, vždy si poradili a verte tomu, že budú mať na čo dlho spomínať.

Karavanom po Taliansku

Putovanie slnečným Salentom

Cestou za našim najvzdialenejším cieľom – letoviskom Lido Marini (Zdroj: Taliansko a láska majú 3 spoločné veci, podnázov Životný štýl, strana 176)– sa ako vždy zastavujeme natankovať, dať si kávičku, nakúpiť pár maličkostí a doplniť základné potraviny. Na miesto určenia prichádzame vo večerných hodinách. Uvítací drink musí byť, toľko šťastne prejdených kilometrov až na vzdialený, ale o to krajší, juh Talianska, treba osláviť.

Lido Marini

Karavanom po Taliansku

Tu máme naplánovanú dlhšiu prestávku v našej ceste. Chceme si oddýchnuť a načerpať energiu na návrat a ďalšie kilometre. Zostávame tu 5 nocí – od nedele až do piatku rána. Keď sa nekúpeme a nepolihujeme na miestnej pláži, tak na našich bicykloch objavujeme blízke okolie. Hneď vedľajšie dedinky ešte viac na juh sú Torre Pali a Torre Vado. Priamo v Lido Marini je prevádzka Martinucci (Laboratorio) (Zdroj: Taliansko a láska majú 3 spoločné veci, podnázov Gastronómia, strana 206). Tu sa určite zastavte. Je to sieť jednej z najlepších cukrární, výroby zmrzliny a všakovakých vychytených sladkých, ale aj slaných pochúťok v Taliansku. Určite si prídete na svoje a opäť nezabudnite na kávičku.
Jeden deň sa vyberáme na neďalekú pláž Lido Malibù, iný deň vyrážame na menší výlet do maličkého prístavu v Torre Vado, na bicykle je počasie ako stvorené – príjemných 24 stupňov Celzia, miestami pod mrakom.

Opuncie

Po ceste vidím kaktusy, na ktorých už sú dozreté plody opuncie. Mňamka – len treba dať pozor, majú také jemné pichliače, ktoré vám po zapichnutí ostanú všade. Ale stojí to za to, dať si ich priamo takto z kaktusu (Zdroj: Taliansko a láska majú 3 spoločné veci, podnázov Gastronómia, strana 31).

Ako to bolo ďalej?

Ak vás to zaujíma, celý itinerár s množstvom farebných fotografií a s podrobným opisom celej 16-dňovej cesty si môžete zakúpiť v našom E-shope.

Uvidíte, že cestovanie karavanom po prekrásnom Taliansku bude nezabudnuteľným zážitkom. Budete mať slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete a budete si užívať krásu tejto neuveriteľnej krajiny podľa vlastných predstáv. Bude to cesta, ktorú si budete vždy vážiť a budete z nej mať veľa nezabudnuteľných spomienok. Tak ako Jarka a Marek. Stačí, že sa ich trasou budete inšpirovať.

Trvanie: 16 dní

Rozsah: 50 strán

Itinerár si môžete zakúpiť v našom E-shope. Stačí, ak kliknete na tento link alebo na obrázok dole a môžete sa ním inšpirovať. Deň po dni si pozriete, ako môže taká dobrodružná cesta karavanom vyzerať. samozrejme, nechýba množstvo farebných fotografií a tiež názorné mapy.

Ak máte chuť začítať sa do niektorej z našich tlačených kníh, tak isto sú k dispozícii v našom E-shope. Dostanete sa tam po kliknutí na tento link alebo na obrázok dole.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Taliansko a láska

 

V našom E-shope nájdete ďalšie zaujímavé veci, týkajúce sa lásky k Taliansku, nech sa páči, vstúpte – kliknutím na tento link.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *