Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 2. časť

Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 2. časť

Karavanom po Taliansku

Máte sen vycestovať na dovolenku s rodinou alebo len tak vo dvojici s obytným karavanom? Tak tento sen mala dvojica mojich kamarátov a aj sa im ho podarilo splniť. Že je to dobrodružstvo? Áno, je. Že na začiatku neviete presne, do čoho idete? Áno, neviete. Že sa bojíte, lebo neovládate taliančinu? Ani oni ju neovládali. Tak sa nebojte a poďte si prečítať, ako to zvládli Jarka a Marek… Požiadala som ich, aby popísali svoju cestu, svoje skúsenosti, dobrodružstvá, pozitívne, ale aj tie, ktoré ich doslova zaskočili. Ich rozprávanie je doplnené množstvom krásnych fotografií z cesty ako aj prehľadnými mapami pre lepšiu predstavu o ich dlhej trase. V každom prípade, cesta bola úspešná, vždy si poradili a verte tomu, že budú mať na čo dlho spomínať.

ČAROVNÉ GARGANO A CESTA NA JUH

Ako pokračujeme v našej ceste, dostávame sa na úžasné pobrežie polostrova Gargano. Úzke, kľukaté cesty sú niekedy výzvou, ale úchvatné výhľady na Jadranské more a očarujúce mestečká pozdĺž cesty – to všetko stojí za to.
Ďalšia naplánovaná zastávka je kemping v prímorskom mestečku Peschici na polostrove Gargano. Jedná sa o kemping Residence Villaggio Bellariva, blízko pri historickom centre Peschici a blízko pri malom prístave.
Karavanom po Taliansku

Ubytovanie je naozaj úžasné – karavan odparkovaný v prvom rade s priamym výhľadom na more, pár metrov od prekrásnej pieskovej pláže s reštauráciou. Rýchlo sme len niečo malé “prejedli” a vyšli si
na západ slnka nad morom spojený s drinkom a zážitkovou večerou v reštaurácii Al Trabucco da Mimi.
Odporúčam zastaviť sa tu, je to niečo, čo človek nevidí každý deň. Viac sa o tomto špeciálnom druhu reštaurácii, konkrétne o tejto jednej, môžete dočítať tu: https://www.altrabucco.it/. V okolí Peschici sú dve reštaurácie tohoto typu (tá druhá je Trabucco di Monte Pucci).

Karavanom po Taliansku

Ako to bolo ďalej?

Ak vás to zaujíma, celý itinerár s množstvom farebných fotografií a s podrobným opisom celej 16-dňovej cesty si môžete zakúpiť v našom E-shope.

Uvidíte, že cestovanie karavanom po prekrásnom Taliansku bude nezabudnuteľným zážitkom. Budete mať slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete a budete si užívať krásu tejto neuveriteľnej krajiny podľa vlastných predstáv. Bude to cesta, ktorú si budete vždy vážiť a budete z nej mať veľa nezabudnuteľných spomienok. Tak ako Jarka a Marek. Stačí, že sa ich trasou budete inšpirovať.

Trvanie: 16 dní

Rozsah: 50 strán

Itinerár si môžete zakúpiť v našom E-shope. Stačí, ak kliknete na tento link alebo na obrázok dole a môžete sa ním inšpirovať. Deň po dni si pozriete, ako môže taká dobrodružná cesta karavanom vyzerať. samozrejme, nechýba množstvo farebných fotografií a tiež názorné mapy.

Ak máte chuť začítať sa do niektorej z našich tlačených kníh, tak isto sú k dispozícii v našom E-shope. Dostanete sa tam po kliknutí na tento link alebo na obrázok dole.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Taliansko a láska

 

V našom E-shope nájdete ďalšie zaujímavé veci, týkajúce sa lásky k Taliansku, nech sa páči, vstúpte – kliknutím na tento link.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *