Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 1. časť

Karavanom po Taliansku – sloboda, flexibilita a zábava – 1. časť

Karavanom po Taliansku

Máte sen vycestovať na dovolenku s rodinou alebo len tak vo dvojici s obytným karavanom? Tak tento sen mala dvojica mojich kamarátov a aj sa im ho podarilo splniť. Že je to dobrodružstvo? Áno, je. Že na začiatku neviete presne, do čoho idete? Áno, neviete. Že sa bojíte, lebo neovládate taliančinu? Ani oni ju neovládali. Tak sa nebojte a poďte si prečítať, ako to zvládli Jarka a Marek… Požiadala som ich, aby popísali svoju cestu, svoje skúsenosti, dobrodružstvá, pozitívne, ale aj tie, ktoré ich doslova zaskočili. Ich rozprávanie je doplnené množstvom krásnych fotografií z cesty ako aj prehľadnými mapami pre lepšiu predstavu o ich dlhej trase. V každom prípade, cesta bola úspešná, vždy si poradili a verte tomu, že budú mať na čo dlho spomínať.

Začiatok dobrodružnej cesty

Cestu karavanom sme plánovali dlhšiu dobu. Rozhodli sme sa nenechať veci len čisto na náhodu, naopak, čo najlepšie sa dopredu pripraviť. Aj keď sa pripravíte, stretne vás veľa neočakávaných situácii, preto je lepšie ich čo možno najviac eliminovať, k čomu určite pomôže dôkladná predpríprava. Itinerár sme si vyskladali z destinácií, ktoré sme chceli navštíviť.

Pri príprave nám veľmi pomohlo to, že sme informácie čerpali z kníh “Taliansko a láska majú 3 spoločné veci” – Cestovanie, Životný štýl a Gastronómia. To, čo sme naštudovali v nich, sme prirodzene doplnili ďalšími destináciami, ktoré boli na našom osobnom zozname prianí. Karavan sme si požičiavali. V deň odchodu ráno sme si ho vyzdvihli, dostali sme poučenie čo a ako a začali sme baliť. V podstate sme mali všetko pripravené dopredu, už len preniesť do karavanu a porozdeľovať do skriniek, poličiek, kúpelne a chladničky. Trvalo nám to asi 2 hodiny. Na zadný nosič pripevniť bicykle a ide sa!

Dôležitá rada:
V karavane je dostatok miesta na odloženie vecí, neberte si ale nič zbytočné. Hlavne veci na oblečenie sa vám tam zmestia, ale aj tak ich všetky nevyužijete a budete mať v poličkách a skrinkách horší prehľad. Ja beriem naše obľúbené šáločky na kávičku a nejaký ten nôž a koreniny čo používame radi a často. Riady v karavane sú plastové – z logického dôvodu. Nezabudnite vždy pri odjazde z akéhokoľvek miesta všetky skrinky skontrolovať či sú zavreté. Vyhnete sa tým veľa nepríjemnostiam.

Konečne vyrážame. Termín si vyberáme pre nás najvhodnejší, posledné dva septembrové týždne. Je to mimo hlavnej sezóny, ale ešte v čase, keď je v Taliansku príjemne teplo. Naše prvé pocity sú eufória a nadšenie. Takéto niečo sme zatiaľ nezažili a tak sme sa na cestu naozaj tešili. Počasie je v Martine uplakané, oblačné, takmer jesenné a sychravé. Toto nás sprevádza celým Slovenskom, až po hranice, a ešte ďalej až do Rakúska.
Prvá zastávka je naplánovaná na rakúsko-talianskych hraniciach v mestečku Arnoldstein. Prichádzame už po tme a parkujeme na veľkom parkovisku MAURER Tankstelle – Arnoldstein.  Vyhodnotili sme ho ako bezpečné a pohodlné pre parkovanie, je tam dobre vybavená čerpacia stanica a aj veľká reštaurácia. Čaká nás naša prvá noc v karavane. Na druhý deň ráno vstávame, otvárame dvere karavanu a nadýchneme sa čerstvého horského vzduchu. Všade okolo nás sa týčia vysoké skalnaté bralá. Ten pohľad nám doslova vyráža dych. Raňajkujeme z domácich zásob, ranná hygiena, rýchly nákup drobností v obchodíku na čerpacej stanici, sadáme na svoje pohodlné miesta a pokračujeme v ceste.

Ako to bolo ďalej? Ak vás to zaujíma, celý itinerár s množstvom farebných fotografií a s podrobným opisom celej 16-dňovej cesty si môžete zakúpiť v našom E-shope.

Uvidíte, že cestovanie karavanom po prekrásnom Taliansku bude nezabudnuteľným zážitkom. Budete mať slobodu ísť kamkoľvek chcete, kedykoľvek chcete a budete si užívať krásu tejto neuveriteľnej krajiny podľa vlastných predstáv. Bude to cesta, ktorú si budete vždy vážiť a budete z nej mať veľa nezabudnuteľných spomienok. Tak ako Jarka a Marek. Stačí, že sa ich trasou budete inšpirovať.

Trvanie: 16 dní

Rozsah: 50 strán

Itinerár si môžete zakúpiť v našom E-shope. Stačí, ak kliknete na tento link alebo na obrázok dole a môžete sa ním inšpirovať. Deň po dni si pozriete, ako môže taká dobrodružná cesta karavanom vyzerať. samozrejme, nechýba množstvo farebných fotografií a tiež názorné mapy.

Ak máte chuť začítať sa do niektorej z našich tlačených kníh, tak isto sú k dispozícii v našom E-shope. Dostanete sa tam po kliknutí na tento link alebo na obrázok dole.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Taliansko a láska

 

V našom E-shope nájdete ďalšie zaujímavé veci, týkajúce sa lásky k Taliansku, nech sa páči, vstúpte – kliknutím na tento link.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.png

 

 Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *