Doslova hviezdne trio „Il Volo“ – poletíme spolu?

Doslova hviezdne trio „Il Volo“ – poletíme spolu?

Il Volo znamená v doslovnom preklade „let“. Čo nás núti počúvať týchto mladíkov znova a znova? Možno je to nezvyčajné zloženie skupiny a jej mladistvá charizma. Na prvý pohľad sa môže zdať, že elegantné a majstrovské prevedenie piesní im ide bez výraznejšej námahy, je to však výsledkom tvrdej driny a každodenného cvičenia.

Kto sú členovia tohoto viac ako sympatického tria? Traja mladí muži. Ignazio Boschetto, Gianluca Ginoble a Piero Barone. Svoju hudbu nazývajú ako „pop-opera“.

Čo a kto stojí za ich vznikom?

Výsledok je famózny, preto prosím nebuďte sklamaní. Aj keď priznám sa, mňa to trochu prekvapilo. Na druhú stranu je asi naivné si myslieť, že takýto traja talentovaní mládenci sa niekde náhodne stretnú a dajú dokopy hudobné trio. Jednoducho až také náhody sa asi nestávajú. Takže ako to s nimi vlastne bolo?

V roku 2009 boli Piero Barone, Ignazio Boschetto a Gianluca Ginoble medzi tínedžermi, ktorí súťažili v talianskej televíznej speváckej súťaži, ktorá sa konala v Teatro Ariston v Sanreme a vysielala ju Rai 1. Publiku predviedli niekoľko skladieb ako sóloví umelci. Režisér a tvorca predstavenia Roberto Cenci dostal nápad spojiť ich s cieľom vytvoriť trio podobné Trom tenorom (Plácido Domingo, José Carreras a Luciano Pavarotti). Prvýkrát spolu vystúpili a zaspievali neapolskú klasickú pieseň „’ O sole mio “. Počas pobytu v Los Angeles taliansky spevák, skladateľ a hudobný producent Tony Renis náhodne objavil ich vystúpenie prostredníctvom Rai International. Zaujatý trojicou sa rozhodol zavolať Cenciovi, aby si s nimi dohodol stretnutie. Keďže mali menej ako 18 rokov, Cenci hovoril s „rodinami spevákov“ a tie sa rozhodli dôverovať Renisovmu návrhu na spoluprácu s ním. Skupine ponúkli nahrávaciu zmluvu, ktorá im umožnila stať sa prvými talianskymi umelcami, ktorí priamo podpísali zmluvu s americkou nahrávacou spoločnosťou.

Názov skupiny

Nevolali sa hneď od začiatku „Il Volo“. Medzi ich mená patrili napríklad „I Tre Tenorini“, „The Tryo“ a až koncom roka 2010 sa ich meno konečne zmenilo na „Il Volo“.

Abbey Road Studios

V roku 2010 Il Volo začali pracovať na svojom prvom štúdiovom albume, ktorý bol nahraný v Abbey Road Studios v Londýne a produkovaný Tonym Renisom a Humbertom Gaticom.

Nasledovali ďalšie albumy a koncerty. Okrem iných aj The Best of 10 Years na oslavu desiateho výročia svojej kariéry. Skupina sa pri tejto príležitosti vydala aj na svetové turné. 5. júna 2021 usporiadali koncert vo Veronskej aréne na počesť talianskeho skladateľa Ennia Morriconeho. V novembri 2021 vydali album venovaný Maestrovi Morriconemu s názvom Il Volo Sings Morricone.

O svojom súkromí mlčia. Myslím, že robia dobre. Tak čo, už ste ich niekedy počuli?

Piero Barone (narodený 24. júna 1993 v Naro, Agrigento, Sicília)

Ignazio Boschetto (narodený 4. októbra 1994 v Bologni, Emilia-Romagna, sicílskym rodičom z Marsaly a Petrosina)

Gianluca Ginoble (narodený 11. februára 1995 v Roseto degli Abruzzi, Abruzzo)

Veľa iných informácií – hlavne o cestovaní po Taliansku od severu až po juh – nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Naše zápisníky
Naše knihy
Darčekové perá s nápisom
Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *