Červené spodné prádlo je v Taliansku na Silvestra priam povinné!

Červené spodné prádlo je v Taliansku na Silvestra priam povinné!

Červené spodné prádlo – obliecť si niečo červené na poslednú noc v roku bolo vždy nutnosťou, akýmsi symbolom šťastia do nového roku. Odkiaľ táto tradícia pochádza a prečo sa na Silvestra nosí červená?

Je to spôsob, ako sa rozlúčiť so starým rokom a privítať ten nový s prianím všetkého najlepšieho: skrátka akýsi symbol šťastia. Aký je pôvod a symbolika tohto zvyku?

Hovorí sa, že červená farba ako symbol sily, plodnosti, zdravia a bohatstva sa zrodila v starovekom Ríme. Tradícia červenej na Nový rok sa teda datuje od starých Rimanov, v čase pred Kristom, počas panovania Octaviana Augusta. Počas rímskeho Nového roka muži a ženy nosili niečo červené ako symbol moci, plodnosti, zdravia a bohatstva a považovalo sa to za farbu vášne, energie a šťastia.

Tieto tradície sú potom vítané, najmä ak nám dodajú energiu čeliť príchodu nového roka, ktorý nemusí byť jednoduchý pre viacerých z nás. Ja som za – detail, ktorý netreba podceniť?! Nový rok vítame s nádejou, že nám prinesie šťastie, zdravie, bezpečnosť. Mnohí si oblečú niečo červené, najmä spodnú bielizeň: dámske nohavičky, slipy, podprsenky, podväzky a boxerky.

V tejto chvíli teda ostáva už len vybrať si svoj obľúbený červený kúsok a veriť, že prinesie šťastie.

FELICE ANNO NUOVO! ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!

Máte už doma skvelú taliansku trilógiu? Kúpte si ju v našom E-shope za zvýhodnenú cenu:

Taliansko a láska

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… 

Malá ochutnávka z E-shopu – nahliadnite dovnútra:

Trendové plecháčiky
Pestré zápisníky

Darčekové perá s nápisom

Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko ♥ srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *