Alessandro Borghese: Luxus jednoduchosti – Il lusso della semplicità

Alessandro Borghese: Luxus jednoduchosti – Il lusso della semplicità

Alessandro Borghese a jeho životopis

Alessandro Vincenzo Borghese sa narodil v San Franciscu (USA) 19. novembra 1976. Vynikajúci šéfkuchár a autor kuchárskych kníh je dnes známou tvárou televíznej obrazovky hlavne vďaka rôznym kulinárskym programom, ktoré sú v Taliansku veľmi sledované.

Alessandro sa zamiloval do varenia už ako chlapec. Pre dráhu šéfkuchára sa rozhodol, keď mal sedemnásť rokov, teda ešte predtým, ako skončil školu.

Ako prvý krok sa rozhodol získať skúsenosti v odbore, pričom začínal úplne zdola, na najnižších úrovniach v kulinárskej oblasti. Hneď po ukončení štúdia, ako dospelý, nastúpil na výletné lode a začal pracovať ako umývač riadu, neskôr aj ako kuchár. Mladý Alessandro cestoval na palubách lodí prakticky po celom svete a zažil veľa dobrodružstiev.

Následne pracoval ako skutočný šéfkuchár v rôznych mestách po celom svete, vrátane Ríma, Londýna, San Francisca, Paríža, prechádzal aj inými malými mestami, ktoré sú známe svojou kuchyňou, ako napríklad skúsenosť, ktorú zažil v Perugii.

Počas pobytu v Paríži sa začal zaujímať o francúzsku kuchyňu a zúčastnil sa niekoľkých dôležitých stáží, kde sa naučil mnohé tajomstvá súvisiace s jeho profesiou.

V Taliansku navštevoval someliérsku školu. Krátko nato, na prahu roku 2000, odišiel do New Yorku, kde pôsobil ako šéfkuchár, ale aj ako someliér.

Alessandro ako pravý showman

Jeho kariéra vo svete talianskej televízie sa začala v roku 2004. Byť mladým kuchárom, kompetentným a dobrým vo svojom obore, zároveň aj pekným, sebavedomým a brilantným, s prirodzenou prívetivosťou a nadšením, to všetko sú vlastnosti, ktoré mu jednoznačne pomohli a umožnili mu začať novú etapu života. Vystupuje vo veľkom množstve rôznych programov.

Mala som to šťastie vidieť show s názvom “Alessandro Borghese – 4 restauranti”, tiež známu jednoducho ako “4 reštaurácie”. Je to talianska kulinárska talentová šou vysielaná od roku 2015 v hlavnom vysielacom čase na Sky Uno pod jeho vedením. V programe medzi sebou súťažia štyria majitelia reštaurácií, ktorí vlastnia priestory so spoločnou charakteristikou, napríklad typ kuchyne alebo geografická poloha, a navzájom sa hodnotia pod dohľadom Alessandra Borghese. Existujú štyri parametre hodnotenia: lokalita, obsluha, menu a ceny.

Každý z účastníkov zasa hostí Borgheseho a ďalších troch kolegov v ich reštaurácii. Po každom jedle si pridelia body. Po návšteve štyroch miest sa hlasy porovnajú. Svoj hlas vyjadruje aj Borghese. Konečné skóre sa odhalí až po vyhlásení víťaza, ktorý získa peňažnú odmenu v hodnote 5 000 eur na investíciu do svojho podnikania.

Program bol veľmi príjemný a dobre sa pozeral :-).

Alessandro a kuchárske knihy

22. októbra 2009 vyšla v kníhkupectvách jeho prvá kniha s názvom “Šaty nerobia šéfkuchára. Talianska kuchyňa šéfkuchára – džentlmena” “L’abito non fa il cuoco. La cucina italiana di uno chef gentiluomo”. Kníh o svojej najväčšej vášni napísal viac.

Alessandro a jeho osobný život

25. júla 2010 sa šéfkuchár oženil so svojou priateľkou Wilmou Oliviero, modelkou a manažérkou. Založili spolu spoločnosť, ktorá sa v potravinárskom sektore zaoberá potravinovým poradenstvom a reklamou a zameriava sa hlavne na kreatívnu dokonalosť, komunikáciu a vývoj TV formátov. Vo svete cateringu je spoločnosť prítomná pod značkou „Alessandro Borghese – luxus jednoduchosti“, čo je názov milánskej a benátskej reštaurácie šéfkuchára Borghese.

Alessandro je muž s nesmiernou charizmou a silným nábojom. Jeho vystúpenia sú vždy plné pozitívnej energie. Skúste ho sledovať napríklad na Instagrame pod účtom “borgheseale”.

Veľa iných vecí súvisiacich s talianskou gastronómiou sa dozviete v knihe s názvom “Taliansko a láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Gastronómia”.

V našom E-shope na vás čaká tlačená kniha zameraná na krásy talianskej gastronómie… Sprievodca talianskou gastronómiou a jedlami, chuťami, vôňami a spomienkami, od predjedla až po dezert, ale nielen to… Nájdete tu okrem iného až 88 receptov, ktoré sú doplnené krásnymi fotografiami. Recepty zvládne aj začínajúci obdivovateľ talianskej kuchyne a ingrediencie sú ľahku dostupné. Stačí vyskúšať. Knihu si môžete objednať v našom E-shope. K objednávke posielame malý darček zadarmo.

kniha
Kniha o talianskej gastronómii s receptami
Chcete si svoje talianske recepty zapisovať? Stačí kliknúť na obrázok so zápisníkom “Moje talianske recepty” a môžete začať… Buon Appetito!
Pre každého milovníka vynikajúcej talianskej kuchyne štýlová kuchárska zástera v talianskych farbách pre potešenie – po klikutí na obrázok môžete objednávať 🙂

TLAČENÁ KNIHA O TALIANSKU, CESTOVANÍ, VARENÍ A ŽIVOTNOM ŠTÝLE TALIANOV:

Ďalšie recepty a veľa iných informácií nájdete v tlačenej knihe s názvom “Taliansko s láska majú 3 spoločné veci” s podnázvom “Cestovanie”, ktorú si môžete objednať v našom E-shope. Viac o knihe sa dozviete v popise v E-shope vrátane náhľadov jednotlivých strán alebo v menu v záložke KNIHY . K objednávke posielame malý darček zadarmo.

O veľa iných veciach spojených s Talianskom, so životným štýlom Talianov a relaxom na spôsob „la dolce vita“ sa dočítate v tlačenej knihe z knižnej série „Taliansko a láska majú 3 spoločné veci“ s podnázvom „Životný štýl“. Nech sa páči, po kliknutí na obrázok budete presmerovaní do nášho e-shopu, kde sa dozviete viac informácií. Ako je zvykom, k objednávke posielame malý darček zadarmo.

Kniha s podnázvom „Životný štýl“ čaká v našom e-shope…

E-KNIHA PLNÁ TALIANSKYCH RECEPTOV:

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na blogu www.talianskosrdcom.sk. Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápojeE-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu – nahliadnite dovnútra, pribudli nám novinky:

knihy

Naše knihy

Trendové plecháčiky
Pestré zápisníky

Darčekové perá s nápisom

Nálepka “Talianske srdce”

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko ♥ srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *