Pripravené ♥ s láskou v srdci ♥ – Bucatini all’Amatriciana

Pripravené ♥ s láskou v srdci ♥ – Bucatini all’Amatriciana

Bucatini, tiež známe ako perciatelli, sú cestoviny podobné špagetám s otvorom prechádzajúcim stredom. Názov pochádza z taliančiny: buco, čo znamená „diera“, zatiaľ čo bucato alebo jeho variant v neapolskom jazyku perciato, znamená „prepichnutý“.
Bucatini sú bežné v celom regióne Lazio, ale najmä v Ríme. Ich dĺžka je 25 – 30 cm s priemerom 3 mm. Priemerná doba varenia je deväť minút.

V talianskej kuchyni sa táto cestovina podáva s maslovými omáčkami, pancettou alebo guanciale, zeleninou, syrom, vajcami a ančovičkami alebo sardinkami.

Hovorí sa, že toto slávne jedlo, ktoré sa narodilo v meste Amatrice, bolo dôležitým jedlom pastierov, ale pôvodne bolo pripravované bez paradajok a dostalo meno „gricia“. Paradajky boli pridané neskôr, keď boli dovezené z Ameriky. Existuje viacero variant tejto omáčky, ja vám prinášam jednu z nich. Namiesto cestoviny bucatini kľudne môžete použiť aj bežnejšie špagety, určite tým nič nepokazíte.

Recept

Chcete recept na toto typické talianske jedlo? Jednou z najbežnejších omáčok, ktorá sa tu používa, je klasická omáčka Amatriciana, bucatini all’amatriciana. Stačí, ak si recept zadarmo dáte poslať priamo do svojej mailovej schránky a môžete sa pustiť do jeho prípravy. A ak sa vám náš blog o Taliansku páči, prihláste si odber noviniek, okrem darčeka zadarmo vás čaká raz za týždeň aj nejaká nová a garantujem, že aj zaujímavá, talianska novinka.

E-kniha

Veľa ďalších talianskych receptov nájdete aj v E-knihe na mojom blogu www.talianskosrdcom.sk… Stačí, ak sa prihlásite na odber najnovšieho článku priamo do vašej schránky a obratom obdržíte link na stiahnutie e-knihy plnej famóznych fotografií a receptov na talianske jedlá a nápoje. E-knihu (je vo formáte PDF) vám prinášam zadarmo, pretože láska (aj tá k Taliansku) ide predsa cez žalúdok… Vychutnajte si kúsok Talianska priamo zo svojich domovov :-).

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

E-knihu vo formáte PDF dostanete zadarmo – stačí, ak si prihlásite odber najnovších článkov z www.talianskosrdcom.sk priamo do svojej schránky.Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *