Terst – cesta nielen za vzdelaním

Terst – cesta nielen za vzdelaním

Terst – Klub cestovateľa

Spája v sebe prechádzku medzi starovekými pozostatkami Ríma, starým mestom a literárnymi kaviarňami. Je to harmonické a pokojné mesto, ktoré si určite obľúbiš. Z ulíc, ktoré sa pozvolne šplhajú do kopcov, môžeš vidieť pláže ale aj vrcholky okolitých hôr. Charakter mesta je dvojaký: prímorský aj hornatý.

Terst

Škola Taliančiny v Taliansku

Takzvanou obývačkou mesta je námestie, ktoré nesie názov Piazza Unità d’Italia, centrálne miesto pre mestský život, s výhľadom na Terstský záliv, podčiarkujúce tak pôvodné námornícke poslanie mesta. Z námestia vojdeš do súčasného starého mesta, najmä do štvrte Cavana (s úzkymi a miestami strmými uličkami). Ak sa tak ako my dostaneš na vrchol Colle di San Giusto, kde sa nachádza katedrála San Giusto a pevnosť, môžeš obdivovať starobylé historické centrum Terstu. Mesto však ukrýva mnoho ďalších pokladov. Jedným z najreprezentatívnejších je zámok Miramare. Poď v našich šľapajách a pozri sa, ako sa dá v Terste stráviť jeden týždeň, okrem iného aj študovaním talianskeho jazyka.

Strávili sme v Terste jeden celý týždeň. Bola to kombinácia školy taliančiny a zároveň spoznávanie histórie a súčasnosti tohoto viac ako zaujímavého mesta a jeho okolia.

Ak vás to zaujíma, celý itinerár s množstvom farebných fotografií a s podrobným opisom našej študijnej cesty si môžete zakúpiť v našom E-shope.

Trvanie: jeden týždeň

Rozsah: 18 strán

Itinerár si môžete zakúpiť v našom E-shope. Stačí, ak kliknete na tento link alebo na obrázok dole a môžete sa ním inšpirovať. Terst je mesto s veľkým “M” a som si istá, že vás očarí rovnako, ako očarilo nás.

Ak máte chuť začítať sa do niektorej z našich tlačených kníh, tak isto sú k dispozícii v našom E-shope. Dostanete sa tam po kliknutí na tento link alebo na obrázok dole.

Navštívte náš E-shop, postupne dopĺňame všetko, čo súvisí s Talianskom a s láskou k nemu, potešte seba alebo niekoho blízkeho, o kom viete, že Taliansko miluje… Malá ochutnávka z E-shopu:

Taliansko a láska

V našom E-shope nájdete ďalšie zaujímavé veci, týkajúce sa lásky k Taliansku, nech sa páči, vstúpte – kliknutím na tento link.

Chcete dostávať novinky z našej stránky priamo do svojej mailovej schránky? Máte radi Taliansko a všetko, čo s ním súvisí? Nechcete zmeškať nič, čo by vás mohlo zaujať? Stačí, ak vpíšete do formulára “Najnovší článok priamo do tvojej schránky” svoju mailovú adresu a o ostatné sa postaráme my.

Taliansko srdcom

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je Logo-TS-2-1024x996.pngPridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *